Wiadomości

Uważaj na zaproszenia na „bezpłatne” badania medyczne

23 marca 2021, 11:28
fot. gorzowianin.com
Miejski rzecznik konsumentów ostrzega przed firmą, która we wtorek 30 marca organizuje w Gorzowie „bezpłatne” badania medyczne. Jeżeli otrzymałeś podobne zaproszenie, nie korzystaj z niego – ostrzega Tomasz Gierczak.

Do skrzynek mieszkańców Gorzowa trafiają ulotki informujące "bezpłatnym" badaniu medycznym, jakim jest "scan układu krążenia". Jak czytamy w ulotce, scan wykonywany jest pod kątem układu krążenia, systemu trawiennego, chorób reumatycznych czy poziomu witamin, minerałów i metali ciężkich w organizmie. Wszystko ma być "bezpłatne, bezpieczne i bezinwazyjne". Jednak najpierw trzeba się zarejestrować na takie spotkanie. Na samym dole ulotki możemy przeczytać, że w trakcie oczekiwania na wynik, czyli około 1,5 godziny, odbędzie się część wykładowa i handlowa. 

- Jeżeli otrzymałeś podobne zaproszenie, nie korzystaj z niego.  Rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług za wielotysięczne kwoty. Ze względu na epidemię COVID-19 skierowałem zawiadomienie na policję i do sanepidu o narażeniu uczestników, głównie starszych osób, na zagrożenie zdrowia i życia – tłumaczy Tomasz Gierczak, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

I tak podczas tego spotkania będzie można kupić m.in. urządzenie do magnetoterapii za niemałą kwotę prawie 6 tys. zł! Gdzie na rynku urządzenie do tego typu zabiegów można kupić nawet za 1,5 tys. zł. Magnetoterapia to zabieg fizjoterapeutyczny będący elementem rehabilitacji. Wykorzystuje się go w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych.

W tym przypadku chodzi tylko o naciągnięcie osób starszych na zakup drogiego sprzętu pod przykrywką bezpłatnych badań.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości