• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Uważaj na zaproszenia na „bezpłatne” badania medyczne

23 marca 2021, 11:28
fot. gorzowianin.com
Miejski rzecznik konsumentów ostrzega przed firmą, która we wtorek 30 marca organizuje w Gorzowie „bezpłatne” badania medyczne. Jeżeli otrzymałeś podobne zaproszenie, nie korzystaj z niego – ostrzega Tomasz Gierczak.

Do skrzynek mieszkańców Gorzowa trafiają ulotki informujące "bezpłatnym" badaniu medycznym, jakim jest "scan układu krążenia". Jak czytamy w ulotce, scan wykonywany jest pod kątem układu krążenia, systemu trawiennego, chorób reumatycznych czy poziomu witamin, minerałów i metali ciężkich w organizmie. Wszystko ma być "bezpłatne, bezpieczne i bezinwazyjne". Jednak najpierw trzeba się zarejestrować na takie spotkanie. Na samym dole ulotki możemy przeczytać, że w trakcie oczekiwania na wynik, czyli około 1,5 godziny, odbędzie się część wykładowa i handlowa. 

- Jeżeli otrzymałeś podobne zaproszenie, nie korzystaj z niego.  Rzeczywistym celem spotkania jest sprzedaż drogich produktów i usług za wielotysięczne kwoty. Ze względu na epidemię COVID-19 skierowałem zawiadomienie na policję i do sanepidu o narażeniu uczestników, głównie starszych osób, na zagrożenie zdrowia i życia – tłumaczy Tomasz Gierczak, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

I tak podczas tego spotkania będzie można kupić m.in. urządzenie do magnetoterapii za niemałą kwotę prawie 6 tys. zł! Gdzie na rynku urządzenie do tego typu zabiegów można kupić nawet za 1,5 tys. zł. Magnetoterapia to zabieg fizjoterapeutyczny będący elementem rehabilitacji. Wykorzystuje się go w leczeniu różnego rodzaju chorób stawów, kości, osteoporozy, chorób skóry, nadciśnienia tętniczego, a także chorób kobiecych.

W tym przypadku chodzi tylko o naciągnięcie osób starszych na zakup drogiego sprzętu pod przykrywką bezpłatnych badań.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości