Zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim

1 marca 2021, 11:15
fot. archiwum
W środę 3 marca wykonawca modernizacji drogi krajowej nr 22 wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. Ma to związek z budową wodociągu.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego zajmuje się firma Budomex S.A. za 73 mln 998 tys. zł. Obecnie wykonawca prowadzi prace na dwóch odcinkach - ul. Zawackiej i Walczaka, ponieważ roboty przy ul. Łukasińskiego na ten moment zostały zakończone. 

W środę 3 marca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót, w ramach którego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na rondzie Gdańskim. Ma to związek z budową wodociągu.

Na początek zostanie zamknięty prawy pas ruchu przy ul. Walczaka dla kierowców, który jadą od ronda Gdańskiego w kierunku Różanek. Zamknięcia pasa ruchu wymagać będzie korekty oznakowania na wlocie ul. Walczaka od strony centrum – wlot południowy, gdzie z prawego pasa ruchu nie będzie możliwości przejazdu na wprost w kierunku Gdańska i Strzelec Krajeńskich. Pas ten będzie przeznaczony wyłącznie do jazdy w prawo. Pozostała organizacji ruchu na rondzie pozostanie bez zmian.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->