Wiadomości

Gorzów w trudnych czasach pomaga szpitalowi

26 października 2020, 16:17, Marcin Kluwak
Pół miliona złotych na zakup nowego ambulansu dla szpitala, wyremontowanie drogi dojazdowej do punktu pobierania wymazów od strony ulicy Czartoryskiego oraz wydzielenie części parkingu przed SOR na potrzeby transportu sanitarnego. Miasto Gorzów w dobie drugiej fali pandemii zdecydowało się pomóc szpitalowi.

Podczas zorganizowanej telekonferencji, radni wszystkich klubów wraz z prezydentem miasta Jackiem Wójcickim omówili sposoby pomocy dla gorzowskiego szpitala. Placówka jest znacznie obciążona i konieczna jest dodatkowa pomoc, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta i regionu.

Dlatego też radni i prezydent podjęli zgodną decyzję, by pozytywnie zareagować na trzy prośby szpitala do władz miasta. Chodziło w nich o zakup ambulansu transportowego, przeznaczonego do walki z pandemią. Władze szpitala poprosiły też o pomoc w przygotowaniu drogi dojazdowej ułatwiającej dojazd do mobilnego centrum testowego „drive thru” oraz o udostępnienie części parkingu, należącego do miasta, pod potrzeby szpitalnego transportu sanitarnego. Dotychczasowy podjazd z konieczności został miejscem tymczasowego oczekiwania pacjentów z rozpoznaniem SARS CoV-2.

Radni i prezydent podjęli już decyzję o przekazaniu 500 tysięcy złotych na zakup ambulansu. - Mamy szpital w dwóch różnych lokalizacjach, potrzebujemy specjalistycznego ambulansu, aby przewozić pacjentów na oddział intensywnej terapii dla chorych na COVID-19. Dlatego też ambulans ma być wyposażony w respirator i inne urządzenia podtrzymujące funkcje życiowe, aby bezpiecznie przewozić pacjentów – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Miasto zabezpiecza już pieniądze w budżecie na ten cel, radni muszą podjąć stosowną uchwałę na najbliższej sesji.

Miasto przystąpiło też do remontu tymczasowej drogi prowadzącej do centrum testowego, która przebiegać będzie za marketem budowlanym. - Jestem pod wrażeniem szybkości działania miasta. W sobotę dzwoniłem do prezydenta z prośbą o udrożnienie tej drogi, a dziś już rozpoczęły się tam prace – tłumaczy Robert Surowiec. Do końca tygodnia, na tyłach szpitala ma powstać mobilny punkt pobierania wymazów.

Miasto udostępniło też część parkingu zlokalizowanego naprzeciwko SOR. Wydzielona tam będzie część po lewej stronie, patrząc od strony szpitala. Coraz większa ilość karetek nie może podjechać bezpośrednio pod Szpitalny Oddział Ratunkowy, ponieważ wiata dla ambulansów kilka dni temu została przekształcona w tymczasowy oddział szpitalny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości