Wiadomości

Miejska Wigilia odwołana

26 października 2020, 10:19
fot. archiwum
Władze Gorzowa podjęły decyzję o odwołaniu miejskiej Wigilii na Starym Rynku. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia. Wciąż nie wiadomo czy zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy.

W połowie października portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa zrezygnowały z "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskiego powitania Nowego Roku, które w tym roku miało się odbyć na Starym Rynku. Decyzja nie była łatwa, a została podjęta ze względu na pandemię koronawirusa, rosnącą ilość zakażeń COVID-19 oraz nowe obostrzenia.

Jak się okazało, miasto odwołało również organizację miejskiej Wigilii na Starym Rynku. Co roku, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia władze Gorzowa organizowały miejską Wigilię, która przyciągała tysiące mieszkańców. Podczas imprezy było przekazywane światełko pokoju przez harcerzy, były życzenia od prezydenta Jacka Wójcickiego, koncert kolęd oraz dzielenie się opłatkiem. Natomiast po oficjalnej części był symboliczny poczęstunek - po ryby, krokiety, barszcz i makowca ustawiały się bardzo długie kolejki. 

- Wszystkie duże zgromadzenia są dzisiaj zabronione oraz niewskazane. Nie mówiąc już tutaj o wprowadzonych restrykcjach, to organizacja takiej imprezy byłaby po prostu niemoralna. Poza tym, nie wiadomo czy ktokolwiek z mieszkańców przyszedłby na Wigilię w takich okolicznościach – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Pod znakiem zapytania stoi wciąż organizacja Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ciągu najbliższych dni ma zapaść decyzja czy stoiska z wyrobami lokalnych rękodzielników, producentów swojskich wędlin i słodkich przysmaków zostaną ustawione na deptaku oraz na Starym Rynku. Miasto obecnie analizuje jak zorganizować jarmark, tak aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom i przestrzegać reżimu sanitarnego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości