Wiadomości

Koronawirus w dwóch podstawówkach

23 września 2020, 08:32, ak
W Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z uczniów. Na kwarantannę trafiła cała klasa łącznie z rodzinami. COVID-19 wykryto również u jednej z nauczycielek w Szkole Podstawowej w Santoku. Tam kwarantanną objęto jedną klasę wraz z rodzinami oraz nauczycieli z bliskiego kontaktu.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosili się rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie, którzy dopytywali się czy to prawda, że jedno z dzieci uczęszczających do podstawówki ma potwierdzoną obecność COVID-19. - Wirus w szkole na Górczynie i żadnej informacji publicznej nie podają. Chore jest dziecko, natomiast szkoła jest czynna i żaden nauczyciel nie jest na kwarantannie. Na kwarantannę wysłali całą klasę razem z rodzicami – napisała na facebookowym profilu czytelniczka Agnieszka.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, który codziennie podaje raport na temat zakażeń koronawirusem w naszym regionie. Jak się okazało, służby potwierdziły obecność koronawirusa w szkole. -

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne w związku z wykryciem zakażenia u jednego z uczniów szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie. Kwarantanną zostali objęci uczniowie jednej z klas wraz z rodzinami. Dyrekcja podjęła decyzję o nauczaniu hybrydowym - komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Również od naszych czytelników otrzymaliśmy informację, że koronawirus został wykryty w Szkole Podstawowej w Santoku. - Nauczyciele dzwonią do rodziców, żeby zabrać dzieci ze szkoły - napisał w mailu do redakcji czytelnik. - W Santoku w trybie natychmiastowym rodzice musieli odebrać dzieci ze szkoły. Podobno jedna z nauczycielek ma pozytywny test na COVID-19 - opisuje czytelniczka Klaudia.

- PPIS w Gorzowie prowadzi również dochodzenie w Szkole Podstawowej w Santoku w związku z wykryciem zakażenia u jednego z nauczycieli. Wstępnie kwarantanną objęto jedną klasę wraz z rodzinami oraz nauczycieli z bliskiego kontaktu. W tej chwili nie posiadamy informacji o przyjętym systemie nauczania – opowiada dyrektor Zieleński.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości