Wiadomości

Radni zdecydują czy będzie rondo WOŚP w Gorzowie

19 marca 2020, 10:17, red
Podczas Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 25 marca gorzowscy radni będą głosować nad uchwałą sprawie zmiany nazwy ronda Szpitalnego na rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2018 roku radni Platformy Obywatelskiej chcieli, aby rondo turbinowe przy Białym Kościółku nosiło nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak w tej sprawie pojawił się zgrzyt i rondo ostatecznie otrzymało nazwę rondo Zgody. Teraz temat ronda WOŚP wraca po raz kolejny.

Tym razem radni przygotowali projekt uchwały, który zakłada zmianę nazwy ronda Szpitalnego u zbiegu ul. Dekerta i Wyszyńskiego na rondo WOŚP.

- Od dawna twierdzę, że w Gorzowie powinno być rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jak pomógł nam Jurek Owsiak z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy widać w naszym szpitalu. Dlatego też zapraszam pozostałych radnych do poparcia tej inicjatywy - podkreśla Robert Surowiec, radny Platformy Obywatelskiej, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Radni, którzy podpisali się pod projektem uchwały podkreślają, że zmiana nazwy pozwoli uhonorować i podziękować Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za sprzęt przekazany szpitalowi oraz wszystkim wolontariuszom za okazaną pomoc.

Uchwała zostanie poddana pod głosowanie radnych podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 25 marca. Jeżeli radni przegłosują uchwałę, wówczas wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa lubuskiego. A to oznaczać będzie, że jeszcze w kwietniu będziemy mieli rondo WOŚP w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości