Przebudowa ul. Kombatantów ruszy po wakacjach

4 marca 2020, 12:20, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kombatantów. Projektant ma czas do końca czerwca na przygotowanie wszystkich dokumentów. Wówczas miasto będzie mogło ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac. Te mogą ruszyć najwcześniej we wrześniu.

Ulica Kombatantów jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, dlatego też informacja o jej remoncie ucieszyła wielu mieszkańców. Władze Gorzowa wybrały już firmę, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kombatantów. Zajmie się tym Biuro Projektowe Tomasz Romankiewicz z Gorzowa za kwotę 29 889 zł.

Firma ma czas na przygotowanie dokumentacji do 30 czerwca 2020 roku. Natomiast przetarg na roboty budowlane zostanie ogłoszony najpradopodobniej pod koniec lipca lub na początku sierpnia. To oznacza, że prace przy przebudowie ul. Kombatantów będą mogły ruszyć najwcześniej we wrześniu 2020 roku. Co istotne, ul. Kombatantów zostanie wyremontowana na odcinku od galerii Feeria do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów.

Prace projektowe przewidują przygotowanie dwóch wariantów inwestycji. Wariant I obejmuje sfrezowanie warstwy ścieralnej i wykonanie nowej warstwy asfaltu wraz z wymianą zdegradowanych krawężników. W ramach prac projektowych należy również zaprojektować zatokę autobusową wraz z peronem w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Szarych Szereg oraz dokonać korekty geometrii skrzyżowania ul. Kombatantów, Szarych Szeregów i Bora-Komorowskiego poprzez budowę minironda.

Budowa minironda na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Szarych Szeregów ma usprawnić ruch. Wiele razy doszło w tym miejscu do kolizji, ponieważ kierowcy zazwyczaj wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Nowe rondo będzie praktycznie takie samo, jak to na skrzyżowaniu ul. Kombatantów i Okulickiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->