Wiadomości

Szczepione dzieci dostaną więcej punktów

28 lutego 2020, 10:51, red
Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni podjęli decyzję, że każde zaszczepione dziecko podczas rekrutacji do żłobka dostanie dodatkowe punkty. Nowe kryterium będzie obowiązywało już od kwietniowego naboru, a maluch którego rodzice zadeklarują, że został zaszczepiony otrzyma aż 40 dodatkowych punktów podczas rekrutacji.

W styczniu i na początku lutego w czterech miejskich żłobkach została przeprowadzona anonimowa ankieta z pytaniem czy rodzice są za tym, aby do żłobka były przyjmowane zaszczepione dzieci. Aż 96% rodziców wyraziło pozytywną opinię na temat szczepień. Dlatego urzędnicy uznali, że zaszczepione dzieci będą otrzymywały dodatkowe punkty podczas rekrutacji.

Specjalna uchwała w tej sprawie została poddana pod głosowanie na ostatniej Sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 26 lutego. Wszyscy radni byli za i jednogłośnie podjęli decyzję, że każde zaszczepione dziecko podczas rekrutacji do żłobka będzie otrzymywało aż 40 dodatkowych punktów.

Oczywiście uchwałę mogą zakwestionować służby wojewody, które sprawdzą czy jest zgodna z obowiązującym prawem. Jeżeli wszystko będzie dobrze, uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od opublikowania w dzienniku urzędowym wojewody. To oznacza, że uprawomocni się już w marcu. Natomiast nowe zasady będą obowiązywały już od kwietniowego naboru. Wystarczy, że rodzic zadeklaruje, że jego dziecko jest zaszczepione.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości