Wiadomości

Ruszają pierwsze w tym roku eksmisje

25 lutego 2020, 14:42, ak
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej mówi dość mieszkańcom, którzy od wielu lat nie płacą za czynsz i rusza z eksmisjami. Na początku jednak z mieszkań będą musiały wyprowadzić się osoby, które dewastują lokale lub zakłócają ciszę i porządek. W całym 2020 roku eksmisja czeka aż 100 rodzin.

Z roku na rok zadłużenie mieszkańców wobec Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej rośnie. Wszystko przez to, że ponad 4 tys. rodzin od wielu lat nie płaci czynszu za mieszkania komunalne. Obecnie zadłużenie gorzowian wynosi ponad 65 mln zł. Natomiast rekordzista zalega z opłatami na ponad 200 tys. zł.

Dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej mówi dość i rusza z eksmisjami. Tylko w tym roku eksmisja czeka aż 100 rodzin. Natomiast pierwsi mieszkańcy już otrzymali zawiadomienia o konieczności zdania mieszkania komunalnego i zawarcia umowy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej na przydział lokalu socjalnego.

- W pierwszej kolejności chcemy uporządkować mieszkania, w których dochodzi do dewastacji, zastraszania, zakłócania ciszy i porządku. Następnie eksmitowani będą gorzowianie, którzy nie płacą czynszu. Będą to mieszkania, które mają najświeższe wyroki eksmisyjne. Kolejny etap przewidujemy w połowie 2020 roku i będzie on powiązany z eksmisją do pomieszczeń tymczasowych. Eksmisją zostaną objęci mieszkańcy, którzy mają wyrok eksmisyjny bez prawa do lokalu socjalnego. Trzeci etap przewidujemy pod koniec 2020 roku. Z tych środków, które otrzymaliśmy będziemy remontować odzyskane mieszkania i przydzielać je gorzowianom, którzy czekają na lokal już od wielu lat – opowiada Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Jesienią ubiegłego roku zostało przygotowanych 10 lokali socjalnych w budynku Metalowca. W tym roku ZGM chce wyremontować kolejnych kilkanaście.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości