Wiadomości

Ruszają pierwsze w tym roku eksmisje

25 lutego 2020, 14:42, ak
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej mówi dość mieszkańcom, którzy od wielu lat nie płacą za czynsz i rusza z eksmisjami. Na początku jednak z mieszkań będą musiały wyprowadzić się osoby, które dewastują lokale lub zakłócają ciszę i porządek. W całym 2020 roku eksmisja czeka aż 100 rodzin.

Z roku na rok zadłużenie mieszkańców wobec Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej rośnie. Wszystko przez to, że ponad 4 tys. rodzin od wielu lat nie płaci czynszu za mieszkania komunalne. Obecnie zadłużenie gorzowian wynosi ponad 65 mln zł. Natomiast rekordzista zalega z opłatami na ponad 200 tys. zł.

Dlatego też Zakład Gospodarki Mieszkaniowej mówi dość i rusza z eksmisjami. Tylko w tym roku eksmisja czeka aż 100 rodzin. Natomiast pierwsi mieszkańcy już otrzymali zawiadomienia o konieczności zdania mieszkania komunalnego i zawarcia umowy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej na przydział lokalu socjalnego.

- W pierwszej kolejności chcemy uporządkować mieszkania, w których dochodzi do dewastacji, zastraszania, zakłócania ciszy i porządku. Następnie eksmitowani będą gorzowianie, którzy nie płacą czynszu. Będą to mieszkania, które mają najświeższe wyroki eksmisyjne. Kolejny etap przewidujemy w połowie 2020 roku i będzie on powiązany z eksmisją do pomieszczeń tymczasowych. Eksmisją zostaną objęci mieszkańcy, którzy mają wyrok eksmisyjny bez prawa do lokalu socjalnego. Trzeci etap przewidujemy pod koniec 2020 roku. Z tych środków, które otrzymaliśmy będziemy remontować odzyskane mieszkania i przydzielać je gorzowianom, którzy czekają na lokal już od wielu lat – opowiada Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Jesienią ubiegłego roku zostało przygotowanych 10 lokali socjalnych w budynku Metalowca. W tym roku ZGM chce wyremontować kolejnych kilkanaście.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości