Wiadomości

Ziko Apteka zamiast Strywalda

16 stycznia 2020, 21:48, mk
fot. Anna Kluwak
Apteki Strywald powoli znikają z gorzowskiego krajobrazu. W ostatnim kwartale 2019 roku doszło do sprzedaży sieci aptek w Gorzowie. Wówczas nikt nie chciał zdradzić, jakie apteki pojawią się w Gorzowie. Mówiono tylko o znanej sieci w Polsce.

Ziko Apteka niespodziewanie pojawiła się w Gorzowie. Na dzień 16 stycznia 2020 roku, z mapy Gorzowa zniknęły cztery apteki oznaczone wcześniej jako Strywald. Są to apteki przy Piłsudskiego (dawna Cito's), Kazimierza Wielkiego, Szarych Szeregów i Na skarpie. Na wspomnianych aptekach pojawiły się logotypy znanej w Polsce sieci – Ziko Apteka. Kiedy sieć przejmie wszystkie apteki – na razie nie wiadomo.

Strywald w Gorzowie do tej pory miał sieć 14 aptek, zlokalizowanych praktycznie na każdym osiedlu. Najpopularniejsza jest apteka Strywald w centrum miasta, czynna codziennie od 6 do 24. Wcześniej była to apteka całodobowa, ale w pewnym momencie jej właściciel zaprzestał organizowania nocnych dyżurów. Od tego czasu żadna z aptek sieci Strywald nie dyżuruje w godzinach nocnych, mimo że dyżury poszczególnych aptek zapisane są w uchwale Rady Miasta Gorzowa.

ZIKO Apteka, to polska firma rodzinna, pochodząca z Krakowa, prowadzona wyłącznie z krajowego kapitału. Założycielem jest Jan Zając, zajmujący się od młodości handlem wraz z jego żoną, która ukończyła farmację. Pierwsza apteka powstała w 2004 roku w kamienicy przy ul. Retoryka właśnie w Krakowie. Na rynku krajowym ZIKO jest jedną z największych sieci aptecznych, niezależną od hurtowni, funduszy inwestycyjnych i kapitału obcego. Obecnie działa w Polsce około 165 aptek na zasadach franczyzy, zatrudniając przy tym ponad 1500 osób.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości