Ziko Apteka zamiast Strywalda

16 stycznia 2020, 21:48, mk
fot. Anna Kluwak
Apteki Strywald powoli znikają z gorzowskiego krajobrazu. W ostatnim kwartale 2019 roku doszło do sprzedaży sieci aptek w Gorzowie. Wówczas nikt nie chciał zdradzić, jakie apteki pojawią się w Gorzowie. Mówiono tylko o znanej sieci w Polsce.

Ziko Apteka niespodziewanie pojawiła się w Gorzowie. Na dzień 16 stycznia 2020 roku, z mapy Gorzowa zniknęły cztery apteki oznaczone wcześniej jako Strywald. Są to apteki przy Piłsudskiego (dawna Cito's), Kazimierza Wielkiego, Szarych Szeregów i Na skarpie. Na wspomnianych aptekach pojawiły się logotypy znanej w Polsce sieci – Ziko Apteka. Kiedy sieć przejmie wszystkie apteki – na razie nie wiadomo.

Strywald w Gorzowie do tej pory miał sieć 14 aptek, zlokalizowanych praktycznie na każdym osiedlu. Najpopularniejsza jest apteka Strywald w centrum miasta, czynna codziennie od 6 do 24. Wcześniej była to apteka całodobowa, ale w pewnym momencie jej właściciel zaprzestał organizowania nocnych dyżurów. Od tego czasu żadna z aptek sieci Strywald nie dyżuruje w godzinach nocnych, mimo że dyżury poszczególnych aptek zapisane są w uchwale Rady Miasta Gorzowa.

ZIKO Apteka, to polska firma rodzinna, pochodząca z Krakowa, prowadzona wyłącznie z krajowego kapitału. Założycielem jest Jan Zając, zajmujący się od młodości handlem wraz z jego żoną, która ukończyła farmację. Pierwsza apteka powstała w 2004 roku w kamienicy przy ul. Retoryka właśnie w Krakowie. Na rynku krajowym ZIKO jest jedną z największych sieci aptecznych, niezależną od hurtowni, funduszy inwestycyjnych i kapitału obcego. Obecnie działa w Polsce około 165 aptek na zasadach franczyzy, zatrudniając przy tym ponad 1500 osób.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości