Ruszyła rozbudowa krajówki w Gorzowie [film]

1 stycznia 2020, 15:54, ak
fot. Marcin Kluwak
Wykonawca rozpoczął pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej numer 22. Na początek firma Budomex S.A. zajęła się ul. Łukasińskiego. Póki co, są to roboty przygotowawcze, natomiast w połowie stycznia inwestycja ruszy pełną parą.

Od sierpnia 2018 roku firma Budomex S.A. zajmowała się projektowaniem przebudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego, ponieważ inwestycja jest prowadzona w formule "zaprojektuj i wybuduj". Oprócz projektu, wykonawca musi uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia i decyzje administracyjna. Sama rozbudowa drogi do dwóch pasów została podzielona na trzy etapy.

Pod koniec grudnia ruszyły pierwsze prace przy inwestycji i wykonawca zajął się ul. Łukasińskiego. Obecnie prowadzone są roboty przygotowawcze i równane jest pobocze, gdzie powstanie druga nikt drogi. Wycinane są również krzaki, które kolidują z inwestycją.

- Prace pełną parą ruszą w połowie stycznia 2020 roku, tak aby ten odcinek jak najszybciej zrealizować. Jeżeli chodzi o rozbudowę na odcinku ul. Zawackiej i Walczaka, to wykonawca wciąż oczekuje na decyzję administracyjną. Niedawno Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała postanowienie o obowiązku sporządzenia raportu środowiskowego. Niestety to jeszcze trochę potrwa, więc prace na Zawackiej i Walczaka tak szybko nie ruszą – opowiada Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Jak będzie wyglądała DK22 w Gorzowie?

Firma Budomex S.A. rozbuduje drogę krajową nr 22 za kwotę 73 mln 998 tys. zł. Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Zawackiej (dawnej Bierzarina) wraz z przebudową skrzyżowania ul. Zawackiej i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda turbinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Zawackiej i Łukasińskiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x