Kontrowersyjne mini rondo na osiedlu Piaski [film]

4 grudnia 2019, 18:10, ak
fot. gorzowianin.com
Mini rondo, które pojawiło się na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Czarnieckiego wywołuje skrajne emocje. Wiele osób podkreśla, że budowa mini ronda w tym miejscu to absurd. Natomiast miasto tłumaczy, że sami mieszkańcy os. Piaski chcieli takiego rozwiązania w tym miejscu.

Pod koniec listopada została otwarta dla ruchu cała ul. Kazimierza Wielkiego, natomiast obecnie trwają odbiory drogi. W ramach remontu została przebudowany odcinek od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego, gdzie powstało mini rondo.

Najwięcej emocji wśród naszych czytelników i mieszkańców os. Piaski wzbudziła nie nowa i równa droga, ale właśnie mini rondo. - Ktoś nie przemyślał tego do końca. Zastanawiam się czy projektował to architekt czy ktoś z przypadku - mówi mieszkaniec os. Piaski. - Rondo hahah. Osobówką ciężko się zmieścić, a autem dostawczym to już nie ma szans. Kolejny chory twór Gorzowa - napisał pan Jarosław. - Nie wiem kto to rondo wymyślił, ale zero wyobraźni - komentuje czytelniczka Kinga.

Gorzowianie zwracają uwagę, że mikro rondo jest w tym miejscu zupełnie zbędne, ponieważ w tym miejscu nie było korków i problemów z przejazdem. A teraz, wielu kierowców, zwłaszcza samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów MZK mają problem, aby poprawnie przejechać przez skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W kilka minut nasze kamery zarejestrowały, jak ogromne ciężarówki przejeżdżały przez sam środek ronda, bo nie miały innej możliwości.

Kolejnym problemem są kierowcy, którzy jeżdżą na pamięć i nie zwracają uwagi na znaki. To powoduje, że to skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. W kilku przypadkach gdyby nie gwałtownego hamowania, to doszłoby do kolizji.

Co na to miasto? - To rondo zostało zbudowane na wniosek mieszkańców. To ich liczne postulaty związane z bezpieczeństwem i pisma trafiające do urzędu, spowodowały że to rondo tam powstało. Natomiast dzisiaj znalazła się grupa mieszkańców, którym to przeszkadza. Rondo zostało tak skonstruowane, aby spowolnić ruch w tym miejscu. Kierowcy samochodów ciężarowych, którzy dostarczają towary do pobliskich sklepów oczywiście mogą przejeżdżać przez środek, z zachowaniem bezpieczeństwa. Oczywiście będziemy starali się to rondo poprawiać, aby było bardziej widoczne. Jeżeli okaże się, że będzie stanowiło zagrożenie dla kierowców, będziemy rozważali zmiany w tym miejscu. Dajmy sobie czas i zobaczmy, jak to będzie funkcjonować. Wówczas podejmiemy decyzje – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Ankieta

Mini rondo na os. Piaski

  • Powinno zostać31.21%
  • Trzeba je zlikwidować17.13%
  • To absurd drogowy44.89%
  • Nie mam zdania6.77%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1506
 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości