Część Kostrzyńskiej zostanie otwarta dla kierowców

17 listopada 2019, 17:41, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałek 18 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu przy ul. Kostrzyńskiej. Wykonawca planuje dopuszczenie ruch dwukierunkowego na odcinku pomiędzy Al. 11 Listopada, a ul. Dobrą.

Kierowcy przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie mogli przejechać remontowaną ul. Kostrzyńską i musieli korzystać z objazdu przez ul. Olimpijską, Myśliborską i Dobrą. W ten sposób nadrabiali kilka kilometrów i stali w korkach. Dlatego też mamy dla nich dobrą wiadomość. Od poniedziałku 18 listopada ul. Kostrzyńska na odcinku od Al. 11 Listopada do ul. Dobrej zostanie otwarta dla ruchu dwukierunkowego.

Należy jednak pamiętać, że odcinek ten nadal będzie placem budowy i należy liczyć się z utrudnieniami takimi jak brak warstwy ścieralnej, wystające urządzenia np. studnie, uskoki poprzeczne na łączeniach warstw.

Również w poniedziałek 18 listopada zamknięty zostanie odcinek południowej jezdni Al. 11. Listopada od przejazdu przez torowisko na wysokości osiedla Słonecznego do przejazd przy Agromie. Zamknięcie tego odcinka wynikać będzie z dwóch realizowanych inwestycji - przebudowy ulicy Kostrzyńskiej (zadanie realizowane przez firmę Budimex) oraz przebudowy nawierzchni Al. 11 listopada (zadanie realizowane przez firmę Eurovia). Termin prac został skoordynowany tak, by zmniejszyć utrudnienia w ruchu dla kierowców.

- W związku z zamknięciem jezdni południowej, niezbędne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Zmiany polegać będą na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na jezdni północnej al. 11 listopada. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około miesiąc, na odcinku od cerkwi do przejazdu przy Agromie, gdzie nastąpi przekierowanie pojazdów jadących od ulicy Olimpijskiej i Wieprzyc na jezdnię południową – opowiada Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

W trakcie zmiany organizacji ruchu niezbędne jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy przystanku „os. Słoneczne” oraz wprowadzenie zakazu wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 40 km/h dla obu kierunków ruchu. Do wygrodzenia pasów ruchu zastosowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- W trakcie realizacji prac skrzyżowanie z ulicą Olimpijską będzie przejezdne, jedynie na ulicy Olimpijskiej wprowadzony zostanie zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych od strony Al. 11. listopada. Przypominamy, że wzdłuż Al. 11. listopada odbywają się jazdy testowe i szkoleniowe tramwajów. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przejeżdżania przez torowisko tramwajowe – podkreśla Krajczyński.

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU AUTOBUSÓW MZK

- Trasa linii „T 1” zostanie wydłużona do pętli Wieprzyce przez ul. Kostrzyńską, natomiast linia  „T 4” na trasie Kostrzyńska-MZK- Dobra – Myśliborska – al. Konstytucji 3 Maja – Estkowskiego zostanie zawieszona.

- Linie autobusowe nr 106, 115, 119, 120 będą rozpoczynać i kończyć trasę na pętli Wieprzyce.

- Linie autobusowe nocne 501, 502, 504 będą kursowały ul. Kostrzyńską i Al. 11 Listopada natomiast linie autobusowe nocne 503, 505 będą kursowały nadal ul. Dobrą i ul. Myśliborską.

- Autobusy linii „T 2” w kursach z i do Kostrzyńska-MZK będą poruszać się na trasie: Kostrzyńska - 11 Listopada – Estkowskiego.

- Najdogodniejszym miejscem na przesiadkę z linii zastępczej „T 1” na linię zastępczą „T 2” i odwrotnie jest węzeł przesiadkowy obejmujący przystanki „Orląt Lwowskich” i „AWF”. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x