Szczecińska ukończona przed czasem

12 września 2019, 10:24, ak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W piątek kierowcy jadący do strefy ekonomicznej oraz w kierunku Baczyny nie będą już musieli korzystać z objazdów. Wszystko przez to, że wykonawca zakończył prace przy ul. Szczecińskiej i droga zostanie otwarta dla ruchu. Inwestycja została ukończona miesiąc przed czasem.

Przebudową ul. Szczecińskiej na odcinku około 600 metrów od ronda przy stacji paliw do skrzyżowania ul. Mosiężną zajmowała się firma Budomex S.A. za kwotę 3 mln 987 tys. zł. Wykonawca rozpoczął prace w maju i miała czas do końca października 2019 roku na zakończenie inwestycji.

Jednak inwestycja została ukończona miesiąc przed czasem, co ostatnio w Gorzowie się nie zdarza. Ulica Szczecińska zostanie otwarta dla ruchu w piątek 13 września. Tym samym kierowcy będą mogli przejechać nową drogą od węzła Gorzów Północ w kierunku ul. Mosiężnej.

W ramach prac został wybudowany lewoskręt z ul. Szczecińskiej w ul. Mosiężną (jadąc od strony miasta). Dodatkowo w ramach realizacji inwestycji wybudowano ciągi piesze i rowerowe, zjazdy, 3 zatoki autobusowe z peronami i wiatami przystankowymi, oświetlenie oraz odwodnienie.

Trzeba podkreślić, że jezdnia przez około dwa tygodnie nie będzie posiadała jeszcze oznakowania poziomego i wykonawca będzie prowadził prace porządkowe. Dlatego do odwołania zachowane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Teren ten formalnie pozostanie placem budowy.

W pierwszym tygodniu utrzymana zostanie jeszcze organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Mosiężna – Złotego Smoka, gdzie nastąpiła zmiana pierwszeństwa przejazdu. Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu zaplanowano na piątek 20 września w godzinach 10-12. Od tego terminu pierwszeństwo przejazdu znów będzie w ciągu ul. Złotego Smoka, a ul. Mosiężna będzie podporządkowana, co zostanie określone odpowiednimi znakami pionowymi.

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że zmiany w kursowaniu linii autobusowych zostaną wprowadzone od soboty 14 września. Kursy linii autobusowych nr 100, 101, 103, 104, 113, 123, 126 pojadą następującą trasą od ronda na skrzyżowaniu ul. Złotego Smoka i Szczecińskiej – Szczecińską, Mosiężną i Złotego Smoka do pętli TPV przy ul. Złotego Smoka, natomiast zawieszona zostanie tymczasowa pętla Faurecia przy ul. Mosiężnej. Uruchomione zostaną kursy zawieszone na czas objazdu - kurs w dni robocze linii 104 o godzinie 7:08 z pętli Ustronie do pętli K-SSSE Małyszyńska przez ul. Mosiężną i Złotego Smoka;

C) kurs linii 121 z przystanku TPV o 7:58 (zawieszony zostanie kurs linii 130 z przystanku Faurecia o godzinie 7:50). Kursy w soboty linii 126 o godzinie 21:02 z pętli Dekerta-Szpital do pętli K-SSSE Małyszyńska przez ul. Mosiężną i Złotego Smoka oraz o godzinie 22:10 z pętli K-SSSE Małyszyńska przez przystanek TPV i ul. Mosiężną.

Z kolei linie 129, 130, 131 kursujące objazdem przez ulice Złotego Smoka i Mosiężną wrócą na swoje stałe trasy tj. od ronda Złotego Smoka w kierunku Baczyny pojadą przez ul. Szczecińską, kierunek powrotny analogicznie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości