Wiadomości

Wielkie otwarcie ścieżki nad Wartą

11 września 2019, 10:49, ak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Tydzień przed terminem zostanie uroczyście otwarta ścieżka pieszo-rowerowa nad Wartą w Gorzowie. W niedzielę 22 września o godz. 16 zaplanowano uroczyste przecięcie wstęgi, a następnie przejazd nową ścieżką uczestników masy rowerowej.

Trwają ostatnie prace przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Wartą. Obecnie wykonawca profiluje teren i zajmuje się zielenią. Gotowe są za to ciągi piesze, ścieżka rowerowa, wiata na rowery, oświetlenie. Natomiast w najbliższych dniach zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci.

Główny trakt ścieżki prowadzi górą od Bulwaru Wschodniego do wysokości stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Z kolei na wysokości budynków przy Teatralnej ścieżka schodzi w dół, gdzie jest jej rozgałęzienie. Główny ciąg trasy prowadzi dalej w kierunku mostu Lubuskiego, a druga część znajduje się na dolnym poziomie przy brzegu rzeki Warty. Cała inwestycja powinna być zakończona do 30 września 2019 roku.

Jednak jej oficjalne otwarcie odbędzie się już w niedzielę 22 września o godz. 16. Będzie przecięcie wstęgi, a nowo otwartą ścieżką rowerową przejadą uczestnicy masy rowerowej, która o godz. 15 wystartuje z parku Górczyńskiego. - Spotkajmy się nad Wartą, na pieszo i na rowerach. Niedzielne popołudnie, to świetna okazja na odrobinę relaksu i aktywności nad rzeką – zachęca Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Inwestycję realizuje Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza za 2 mln 499 tys. zł, z czego aż 1 mln 633 tys. zł to zewnętrzne dofinansowanie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości