Wielkie otwarcie ścieżki nad Wartą

11 września 2019, 10:49, ak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Tydzień przed terminem zostanie uroczyście otwarta ścieżka pieszo-rowerowa nad Wartą w Gorzowie. W niedzielę 22 września o godz. 16 zaplanowano uroczyste przecięcie wstęgi, a następnie przejazd nową ścieżką uczestników masy rowerowej.

Trwają ostatnie prace przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Wartą. Obecnie wykonawca profiluje teren i zajmuje się zielenią. Gotowe są za to ciągi piesze, ścieżka rowerowa, wiata na rowery, oświetlenie. Natomiast w najbliższych dniach zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci.

Główny trakt ścieżki prowadzi górą od Bulwaru Wschodniego do wysokości stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Z kolei na wysokości budynków przy Teatralnej ścieżka schodzi w dół, gdzie jest jej rozgałęzienie. Główny ciąg trasy prowadzi dalej w kierunku mostu Lubuskiego, a druga część znajduje się na dolnym poziomie przy brzegu rzeki Warty. Cała inwestycja powinna być zakończona do 30 września 2019 roku.

Jednak jej oficjalne otwarcie odbędzie się już w niedzielę 22 września o godz. 16. Będzie przecięcie wstęgi, a nowo otwartą ścieżką rowerową przejadą uczestnicy masy rowerowej, która o godz. 15 wystartuje z parku Górczyńskiego. - Spotkajmy się nad Wartą, na pieszo i na rowerach. Niedzielne popołudnie, to świetna okazja na odrobinę relaksu i aktywności nad rzeką – zachęca Ewa Iwańska z wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Inwestycję realizuje Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza za 2 mln 499 tys. zł, z czego aż 1 mln 633 tys. zł to zewnętrzne dofinansowanie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości