Wiadomości

W Gorzowie paliwo wyraźnie potaniało

26 sierpnia 2019, 10:44
Dobra wiadomość dla kierowców. Jak wynika z naszego zestawienia, ceny paliw w naszym mieście w ciągu ostatnich dwóch tygodniu wyraźnie spadły. Za litr oleju napędowego zapłacimy średnio 5,06 zł, a benzyny 95 – 5,15 zł.

Na naszej stronie internetowej – gorzowianin.com/paliwa, oprócz aktualnych cen paliw na wszystkich gorzowskich stacjach benzynowych, możecie zobaczyć też wykres. Wyraźnie widać, że ceny spadają. Analitycy przewidują, że będzie jeszcze taniej.

- Wprawdzie średnia ogólnopolska cena benzyny 95-oktanowej nie obniżyła się jeszcze do poziomu poniżej psychologicznej bariery 5 zł za litr, ale prognozy są tutaj optymistyczne – czytamy na branżowym portalu e-petrol.pl

W Gorzowie najtaniej za litr benzyny bezołowiowej 95-oktanowej zapłacimy na Intermarche przy Pomorskiej (4,99 zł), OTL przy Szpitalnej (5,06 zł) oraz w Tesco (5,09 zł). Najdrożej jest na stacjach sieciowych – tu prym wiodą BP i Shell przy Kasprzaka oraz Orlen przy Koniawskiej.

Taniej jeżdżą ci, którzy mają diesla. Cena litra oleju napędowego już dawno spadła poniżej 5 złotych na Intermarche przy Pomorskiej (4,89 zł). 10 groszy drożej, ale wciąż poniżej 5 złotych zapłacimy na stacjach: Faraon przy Podmiejskiej, OTL przy Szpitalnej i Tesco przy Słowiańskiej. Najdrożej na Zakanalu – BP, Shell.

Za LPG najmniej zapłacimy na stacji Lampgas przy Walczaka (1,99 zł). Na pozostałych stacjach drożej jest o parę groszy. Średnia cena gazu w naszym mieście to 2,07 zł/litr.

Mimo że w Gorzowie jest taniej, daleko nam jeszcze do cen, które możemy zaobserwować w pobliskiej Zielonej Górze. Tam – na sieciowych stacjach litr benzyny bezołowiowej kosztuje 4,85-4,90. Poniżej 4,90 zapłacimy też za litr oleju napędowego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości