Wiadomości

Dzieci czekają na rozbudowę szkoły

4 lipca 2019, 10:35
Do pięciu razy sztuka? Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Rodzice oraz władze placówki liczą, że w końcu uda się rozbudować przepełnioną szkołę. W nowym skrzydle ma być miejsce dla 300 dzieci.

Zgodnie z zapowiedziami władze Gorzowa ogłosiły w czwartek 4 lipca kolejny przetarg na wybór wykonawcy rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. W ramach inwestycji ma zostać wybudowane nowe skrzydło szkoły, w którym będą uczyły się dzieci z klas I-III. W nowym obiekcie ma być 12 pracowni nauczania początkowego, w których miejsce znajdzie blisko 300 dzieci. Miasto czeka na zgłoszenia firm do piątku 19 lipca.

Jeżeli uda się w końcu wybrać wykonawcę robót, to firma, która wygra przetarg będzie miała czas na rozbudowę szkoły do 31 lipca 2020 roku. Rozbudowa szkoły jest szczególnie ważna dla rodziców dzieci tam uczęszczających i dyrekcji szkoły. Gorzowska „20” to jedna z najbardziej przepełnionych szkół w mieście. Dlatego też wszystkim zależy na jej rozbudowie.

Niestety ostatni przetarg zakończył się unieważnieniem, chociaż dodatkowe pieniądze znalazły się. Urzędnicy tłumaczyli, że chodziło o błędy w wycenach oferentów. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Dlatego też miasto postanowiło jak najszybciej ogłosić nowe postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy. Jest to już piąty przetarg na rozbudowę szkoły.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości