Pol’and’Rock imprezą podwyższonego ryzyka?

1 lipca 2019, 18:37, red
fot. archiwum
Komendant policji z Gorzowa jest w trakcie przygotowania opinii w sprawie Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Czy impreza będzie miała czwarty rok z rzędu status podwyższonego ryzyka? O tym przekonamy się jeszcze w tym tygodniu.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Woodstock, odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Przygotowania do imprezy idą pełną parą, a organizator czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czeka na jedną z ostatnich opinii w sprawie festiwalu, czyli opinię policji. Wniosek do komendanta Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie został złożony w czerwcu.

- Wniosek wpłynął pod koniec czerwca. Mamy dwa tygodnie na sporządzenie opinii. Musimy ocenić kilka ważnych aspektów, więc pracy przy tworzeniu opinii jest sporo. W pierwszej kolejności gotowa opinia zostania przekazana do organizatora, czyli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a następnie zostanie prawdopodobnie opublikowana szerszej społeczności – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Warto podkreślić, że przez trzy ostatnie lata Pol’and’Rock Festival, a dawniej Woodstock miał rangę imprezy podwyższonego ryzyka. Co oznaczało dla organizatora, czyli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy większe nakłady w zabezpieczenie festiwalu.

W ubiegłorocznej opinii policji na temat festiwalu mogliśmy przeczytać, że podczas imprezy mogą wystąpić takie zagrożenia jak: zamach terrorystyczny, panika wywołana fałszywym alarmem lub faktycznie zaistniałym zamachem, zakłócanie ładu i porządku publicznego, przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa narkotykowe i na tle seksualnym. To zdaniem komendanta miejskiego policji było wystarczającym powodem, aby nadać imprezie status podwyższonego ryzyka.

Jak będzie w tym roku? O tym przekonamy się już niedługo. - Opinię policji w sprawie festiwalu Pol’and’Rock powinniśmy otrzymać w czwartek 4 lipca – komentuje Aleksandra Rutkowska z biura prasowego fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości