Wiadomości

Zaśmiecali i nie sprzątali po psach. Zostali ukarani

24 maja 2019, 13:00, red
fot. archiwum
Straż miejska od początku 2019 roku interweniowała w Gorzowie aż 263 razy jeżeli chodzi o nie sprzątanie po swoim psie i 345 razy, jeżeli chodzi o zaśmiecanie miasta i wywóz odpadów budowlanych. Łącznie ukaranych 77 osób na kwotę 5520 zł.

Pan Dawid, mieszkaniec Gorzowa napisał do urzędników pismo z prośbą o udostępnienie informacji publicznej na temat działań straży miejskiej jeżeli chodzi o interwencje i nakładanie mandatów na osoby, które nie sprzątają po swoich psach oraz takie które zaśmiecają miasto.

Według prawa właściciele powinni posprzątać po swoich pupilach. Niestety większość tego nie robi i psie odchody leżą na chodnikach, trawnikach czy nawet tuż przed wejściem do klatki schodowej. Wiele osób ignoruje również znaki "zakaz wyprowadzania psów" i czworonogi potrafią załatwiać się tuż pod takim znakiem.

Jak się okazało tylko od początku 2019 roku do 20 maja straż miejska na terenie Gorzowa podjęła 263 interwencje związane z prowadzeniem psa bez smyczy oraz nie sprzątania po swoim psie. Za te wykroczenia strażnicy nałożyli łącznie 53 mandaty karne na mieszkańców Gorzowa oraz sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. 53 mandaty zostały nałożone na łączną kwotę 3550 zł. Chociaż strażnicy miejscy mogą wlepić mandat w wysokości nawet 500 zł za nieposprzątanie po swoim psie, to średnia wystawionego mandatu w tym roku wynosi 66,98 zł.

Z kolei jeżeli chodzi o zaśmiecanie miasta, wywóz odpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone oraz wyrzucania odpadów budowlanych straż miejska interweniowała aż 345 razy. Podczas tych interwencji strażnicy miejscy nałożyli 24 mandaty karne na łączną kwotę 1970 zł. Średnio jeden mandat wyniósł 82,08 zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości