Wiadomości

Ruszyło koszenie traw w mieście

17 maja 2019, 17:14, red
fot. gorzowianin.com
Do końca czerwca ma potrwać koszenie traw na miejskich terenach. Trawa zostanie skoszona w całym Gorzowie na trawnikach, w pasach drogowych, parkach i skwerach. Na koszenie trawy i utrzymanie zieleni miasto przeznaczyło blisko 1 mln zł.

- Proszę o interwencję w sprawie zarastającego parku 750-lecia koło Castoramy. Trawa rośnie i kwitnie, a alergicy cierpią. Kiedy zostanie w końcu skoszona? - napisała do portalu gorzowianin.com czytelniczka Teresa.

Jak się okazuje, trawa w parku zostanie niedługo skoszona, bo rozpoczęło się koszenie traw na miejskich terenach, które odbywa się kiedy tylko pozwala na to pogoda. Na początek firma Inwencja, która ma podpisaną umowę z miastem zajęła się terenami w centrum miasta, teraz koszone będą pozostałe trawniki, skwery, pasy drogowe i parki, w tym park 750-lecia czy park Górczyński.

Koszenie traw na terenach miejskich potrwa aż do 30 czerwca. Firma Inwencja będzie odpowiadała nie tylko za koszenie miejskich terenów, ale również za utrzymanie zieleni. Na cel cel miasto przeznaczy blisko 1 mln zł.

Jak podkreślają urzędnicy, do końca sezonu zaplanowano kolejne koszenia, które będą podejmowane w miarę stwierdzonych potrzeb i uzależnione od intensywności wzrostu traw.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości