Wiadomości

Drogie tankowanie w Gorzowie

19 kwietnia 2019, 06:27, mk
Tuż przed świętami Wielkanocnymi ceny benzyny na gorzowskich stacjach paliw poszybowały ostro w górę. Jak wygląda z zestawienia dostępnego na stronie gorzowianin.com/paliwa, w ciągu miesiąca litr benzyny bezołowiowej podrożał o prawie 50 groszy.

Oprócz aktualnych cen paliw ze wszystkich gorzowskich stacji benzynowych, na stronie gorzowianin.com/paliwa.html można znaleźć wykres średnich cen paliw z 30 dni wstecz. Jak wynika z wykresu, 23 marca 2019 średnia cena litra benzyny bezołowiowej 95 oktanowej na gorzowskich stacjach wynosiła 4,72 zł. Natomiast 16 kwietnia było to już 5,20 zł.

Gdzie zatankujemy najtaniej? 4,99 za litr to cena z czwartkowego poranka na Tesco. Później w zestawieniu jest OTL przy Szpitalnej (5,06) i stacja policyjna przy Wróblewskiego (5,08). Najdrożej ? BP, Shell i Neo. Rekord pobiła stacja przy Grobla, tam za litr benzyny musimy zapłacić aż 5,32.

Wzrost cen mogą odczuć też posiadacze silników wysokoprężnych. Nie jest on tak drastyczny, jak w przypadku benzyny, ale ceny oleju także poszybowały w górę. Cena poniżej 5 złotych za litr utrzymuje się jedynie na stacji Intermarche. Tam w środowy wieczór (17.04) litr oleju kosztował 4,99. Jeszcze w miarę tanio jest na Tesco przy Słowiańskiej (5,02), na stacji Faraon przy Sybiraków (5,04) oraz na stacjach Auto-Benz, OTL i PKS (5,07). Na drugim biegunie cenowym tradycyjnie już BP przy Kasprzaka (5,29).

Gaz najtaniej kupimy przy Tesco na Słowiańskiej (2,07) oraz na stacji Auto-Benz przy Podmiejskiej, stacji Lampgas przy Walczaka i stacji przy Koniawskiej – po 2,09. Najdrożej na stacjach koncernu BP.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości