Przyjdź i wesprzyj protestujących nauczycieli

11 kwietnia 2019, 21:24
W piątkowy wieczór przy gorzowskiej „Bimbie” odbędzie się manifestacja, którą organizują mieszkańcy Gorzowa, aby pokazać swoje wsparcie dla protestujących nauczycieli. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa od poniedziałku 8 kwietnia do odwołania. W Gorzowie do strajku włączyły się wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie. A także większość przedszkoli miejskich. Chociaż nie protestuje Przedszkole Miejskie nr 2, nr 6 i nr 18, to jego pracownicy solidaryzują się ze strajkującymi nauczycielami.

Wsparcie dla protestujących nauczycieli okazują zarówno uczniowie, jak i rodzice uczniów. Wielu uczniów za pomocą transparentów i napisów wykonanych kredą na szkolnym podwórku pokazuje swoją solidarność z protestującymi.

Swoje wsparcie dla protestujących nauczycieli będzie mógł również pokazać każdy mieszkaniec Gorzowa, który w piątek 12 kwietnia o godz. 19 przyjdzie pod gorzowską „Bimbę” przy ul. Wełniany Rynek. Będzie to spotkanie nauczycieli, rodziców, uczniów szkół i przede wszystkim mieszkańców miasta, którym zależy na dobrej edukacji.

Jak podkreślają organizatorzy, ma to być manifestacja apolityczna, bez żadnych logotypów czy partyjnych transparentów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości