Rewolucja w centrum Gorzowa

11 kwietnia 2019, 12:00
fot. gorzowianin.com
Po weekendzie kierowcy muszą liczyć się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu w centrum Gorzowa. W poniedziałek zmianie ulegnie przejazd przez skrzyżowanie ul. Chrobrego i Sikorskiego. Z kolei w środę, odcinek od ul. Herberta i Dzieci Wrzesińskich do ul. Hejmanowskiej zostanie otwarty dla ruchu.

Bardzo ważne zmiany czekają kierowców poruszających się po centrum Gorzowa. Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje w nocy z niedzieli 14 kwietnia na poniedziałek 15 kwietnia wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na głównym skrzyżowaniu.

Firma Trakcja PRKiI odda on do użytku zachodnią część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego oraz umożliwi wjazd z ul. Chrobrego w ul. Pocztową. Zajmie jednak wschodnią część skrzyżowania, gdzie docelowo wykona nawierzchnie asfaltową. Prace obejmą również odcinek od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego. Prace na samym skrzyżowaniu potrwają około trzy tygodnie.

W związku ze zmianami, ruch pojazdów na lewej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od biurowca Titanic do Arsenału (przy Arsenale nastąpi powrót na prawą jezdnię). Na powyższym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie za pomocą separatorów.

Ulica Pocztowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Starej będzie ponownie jednokierunkowa. Na odcinku od ul. Starej do ul. Sikorskiego będzie drogą dwukierunkową, ślepą z możliwością zawracania. Ponadto nastąpi odwrócenie kierunku ruchu na ul. Starej. Będzie możliwość przejazdu od ul. Pocztowej do ul. Strzeleckiej. Jadąc ul. Strzelecką od strony ul. Sikorskiego będzie możliwość zawrócenia na ul. Starej przy garażach.

Z kolei w środę 17 kwietnia w godzinach porannych wykonawca planuje zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ul. Pionierów do ul. Hejmanowskiej. Otwarty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Herberta i Dzieci Wrzesińskich do ul. Hejmanowskiej. Zamknięte zostanie za to skrzyżowanie ul. Sikorskiego, Pionierów i Wełniany Rynek.

W związku z tymi zmianami zablokowany zostanie przejazd z ul. Pionierów do ul. Wełniany Rynek. Kierowcy będą mogli dojechać tam z ul. Spichrzowej przez ul. Hejmanowskiej, Sikorskiego, Dzieci Wrzesińskich i łącznik pomiędzy ul. Dzieci Wrzesińskich a ul. Wełniany Rynek. Od strony północnej będzie możliwość dojazdu ul. Jagiełły, Dzieci Wrzesińskich i wcześniej wspomnianym łącznikiem.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości