Wiadomości

Pierwszy tramwaj od Pesy wyjechał na tory [zdjęcia]

4 kwietnia 2019, 16:08, ak
fot. Jakub Sus
Pierwszy Twist dla Gorzowa zbudowany przez bydgoską Pesę wyjechał na tory. Nie są to jeszcze testy na torach w naszym mieście, ale w Bydgoszczy. Jednak widok pierwszego, nowego tramwaju dla Gorzowa cieszy. Zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika Jakuba.

Pierwszy egzemplarz nowego Twista o numerze seryjnym 001 został w 100% ukończony i wyjechał na testy, póki co jeszcze na torach w Bydgoszczy. Przejazd pierwszego tramwaju dla Gorzowa uchwycił w czwartek 4 kwietnia nasz czytelnik Jakub Sus, który przesłał zdjęcia limonkowego tramwaju do redakcji portalu gorzowianin.com.

Gorzowski tramwaj prezentuje się naprawdę pięknie na torach i nie możemy się już doczekać, aż pierwsze sztuki nowych Twistów przyjadą do naszego miasta. Według ostatnich oficjalnych informacji z początku marca, pierwsze cztery tramwaje miały przyjechać do Gorzowa już w kwietniu, a następnie po 5 w maju i w czerwcu.

Jak się okazuje, termin kwietniowy może nie zostać dotrzymany, ponieważ Pesa nie zdąży złożyć wszystkich czterech tramwajów – takie są nieoficjalne informacje do których dotarł portal gorzowianin.com. Termin ten może zostać przesunięty prawdopodobnie na czerwiec, ponieważ do tego czasu torowisko przy ul. Sikorskiego nie będzie przejezdne.

- Na ten moment nie mogę potwierdzić lub zaprzeczyć czy pierwsze tramwaje przyjadą do Gorzowa jeszcze w kwietniu. Trwają w tej sprawie ustalenia – komentuje krótko Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Jeżeli potwierdzi się wersja, że dostawa pierwszych tramwajów nie dojdzie do skutku w kwietniu, wówczas pierwsze Twisty przyjadą do Gorzowa prawdopodobnie w czerwcu. Tak aby miały możliwość wyjazdów testowych na ukończone już torowiska.

Fotoreportaż


1/5 Twisty dla Gorzowa na testach

1/5 Twisty dla Gorzowa na testach

2/5 Twisty dla Gorzowa na testach

2/5 Twisty dla Gorzowa na testach

3/5 Twisty dla Gorzowa na testach

3/5 Twisty dla Gorzowa na testach

4/5 Twisty dla Gorzowa na testach

4/5 Twisty dla Gorzowa na testach

5/5 Twisty dla Gorzowa na testach

5/5 Twisty dla Gorzowa na testach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości