Wiadomości

Na komfortowe wagony jeszcze poczekamy

14 marca 2019, 09:33, mk
fot. czytelnik Paweł
Kilka miesięcy temu PKP Intercity chwaliło się nowoczesnym, odrestaurowanym taborem, który opuszcza fabrykę Cegielskiego w Poznaniu. Pasażerowie z Gorzowa z nadzieją czytali te informacje, licząc, że w końcu i do naszego miasta trafią odnowione wagony.

Niestety, musimy Was rozczarować. Zmodernizowane wagony zbyt szybko nie pojawią się w Gorzowie. Od czerwca, kiedy to ponownie zmieni się rozkład jazdy pociągów, z Gorzowa zniknie IC Gałczyński. To jedyny pociąg, który z założenia prowadzi wagony oferujące wyższy standard podróży. Mowa tu o 6-miejscowych przedziałach, klimatyzacji, gniazdkach elektrycznych czy też nowoczesnych toaletach. W miejsce pociągu kategorii IC pojawi się TLK Paderewski do Białegostoku. Skład będzie zestawiony zapewne ze zdeklasowanych „jedynek”, które wycofywane są z bardziej popularnych tras.

Świeżo zmodernizowane wagony trafią za to na te linie bardziej popularne. Mieszkańcy Gorzowa będą musieli na nie jeszcze poczekać. - Wagony do projektu taborowego, który przewiduje kursowanie w relacjach Białystok/ Lublin - Warszawa - Poznań - Szczecin/ Zielona Góra/ Gorzów Wlkp. będą sukcesywnie włączane do ruchu w rozkładzie jazdy 2020/2021. Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, bezprzewodowego internetu, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Nowoczesne wagony, nowoczesne wagony, których modernizację dla PKP Intercity wykonuje producent Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski z Poznania, w pierwszej kolejności pojawią się na trasach z Wrocławia do Radomia, Szczecina przez Zieloną Górę, Białegostoku i Gdyni. Na komfort jeszcze będziemy musieli poczekać.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości