Wiadomości

Gorzów też będzie miał Osiedle Marzeń [zdjęcia]

12 marca 2019, 13:00, ak
fot. gorzowianin.com
Jeszcze w tym roku miasto rozpocznie sprzedaż atrakcyjnych działek budowlanych na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych na pograniczu Gorzowa i Kłodawa. Póki co, budowana jest ul. Sosnowa, która będzie drogą dojazdową do nowego osiedla.

Niejedna osoba chciałaby wybudować domek jednorodzinny na działce na skraju lasu, ale jednocześnie blisko centrum miasta. Jeszcze w tym roku, taką ofertę dla wszystkich zainteresowanych budową domu w atrakcyjnej okolicy będzie miało miasto Gorzów. Wszystko przez to, że na pograniczu Gorzowa i Kłodawy powstanie osiedle domków jednorodzinnych, które będzie mieścić się przy ul. Jodłowej, Cyprysowej, Cisowej, Daglezjowej i Modrzewiowej, a dojazd do niego będzie prowadził ul. Sosnową.

Osiedla jeszcze nie ma i jest tylko ogromne pole pod lasem, ale miasto jest właśnie w trakcie budowy drogi dojazdowej do gorzowskiego Osiedla Marzeń, które będzie graniczyło z Osiedlem Marzeń w Kłodawie. Pozwolenie na budowę drogi zostało wydane w czerwcu 2018 roku. Już wtedy było wiadomo, że aby zrobić dojazd do nowo powstającego osiedla trzeba będzie wyciąć ponad 400 drzew. Przeciwko tej wycince nikt jednak nie protestował, ponieważ inwestycja jest realizowana na granicy miasta. Po wyciętych drzewach nie ma już dawno śladu, a wykonawca zajmuje się obecnie układaniem podbudowy pod drogę.

Budowa ul. Sosnowej powinna zakończyć się do końca wakacji i będzie kosztowała blisko 1,1 mln zł. Następnie miasto zajmie się uzbrojeniem terenów. Nie wykluczone, że jeszcze w tym roku miasto wystawi na sprzedaż 80 bardzo atrakcyjnych działek budowlanych o zróżnicowanej powierzchni od 1000 m.kw. aż do 2200 m.kw. Ceny będą zaczynały się od około 80 tys. zł za działkę. Ma to być propozycja dla bardziej wymagających osób, które chcą jednocześnie mieszkać w mieście, ale mieć również swój własny dom z działką w otoczeniu zieleni.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Budowa ul. Sosnowej

1/6 Budowa ul. Sosnowej

2/6 Budowa ul. Sosnowej

2/6 Budowa ul. Sosnowej

3/6 Budowa ul. Sosnowej

3/6 Budowa ul. Sosnowej

4/6 Budowa ul. Sosnowej

4/6 Budowa ul. Sosnowej

5/6 Budowa ul. Sosnowej

5/6 Budowa ul. Sosnowej

6/6 Budowa ul. Sosnowej

6/6 Budowa ul. Sosnowej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości