Wiadomości

Niebezpieczne pasy z sygnalizacją świetlną

11 marca 2019, 18:06
fot. archiwum
Na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Niepodległości dochodzi często do potrąceń pieszych. W ciągu najbliższych kilku lat ma się to zmienić, ponieważ pechowe pasy doczekają się sygnalizacji świetlnej, która ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Niepodległości (koło apteki Cito’s) dochodzi co jakiś czas do wypadków z udziałem pieszych. Samochody jadące dwupasmową drogą często przekraczają dozwoloną prędkość, a piesi są nie zawsze widoczni przez słabo doświetlone przejście, więc o potrącenie nie jest trudno.

Dlatego też wielu mieszkańców apelowało do władz miasta o poprawienie bezpieczeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak się okazuje, w ramach budowy linii tramwajowej nr 4 na os. Górczyn skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Niepodległości zostanie przebudowane, a pechowe pasy doczekają się sygnalizacji świetlnej. Światła zostaną ustawione zarówno na ul. Piłsudskiego, jak i ul. Niepodległości. Zielone światło dla pieszych będzie wzbudzane na przycisk.

Co istotne, to nie jedyna zmiana jeżeli chodzi o pasy przy ul. Piłsudskiego. Również przejście dla pieszych pomiędzy stacją paliw, a rondem Piłsudskiego doczeka się dodatkowego doświetlenia i montażu aktywnego oznakowania. A wzdłuż całej linii nr 4, czyli Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, ul. Piłsudskiego, Górczyńskiej i ul. Okulickiego wszystkie przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo doświetlone lampami LED.

Prace przy budowie linii tramwajowej mają ruszyć w 2020 roku - o ile uda się bez problemu znaleźć wykonawcę inwestycji – i potrwają dwa lata.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości