Wiadomości

Rewolucja na drodze z Gorzowa do Strzelec

11 marca 2019, 19:32, ak
fot. archiwum
Od kilku lat mieszkańcy gminy Kłodawa oraz mieszkańcy Gorzowa walczyli o budowę brakujących odcinków ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 22 w kierunku Zdroiska. Jak się okazuje, inwestycja w końcu zostanie zrealizowana, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozbudować drogę na odcinku blisko 20 km, aż do Strzelec Krajeńskich.

Droga krajowa nr 22 w kierunku Strzelec Krajeńskich nie należy do zbyt bezpiecznych dróg i o tym nie trzeba nikomu mówić. Każdego roku dochodzi tutaj do wielu wypadków czy potrąceń, niestety zdarzają się też wypadki śmiertelne. Rowerzyści muszą jechać asfaltem obok pędzących ciężarówek, a piesi iść poboczem, bo ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż DK 22 jest po prostu "dziurawa" i składa się z dwóch odcinków, które nie są połączone ze sobą.

Pierwszy z nich prowadzi od Różanek-Szklarni do ronda w miejscowości Różanki. Drugi z nich zaczyna się przy parkingu Nadleśnictwa Kłodowa i kończy się w lesie, co najmniej kilometr przed Nierzymiem. O budowę kompletnej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż DK 22 na odcinku Zdroisko - Różanki - Gorzów władze gminy Kłodawa oraz sami mieszkańcy walczyli od wielu lat, ale bezskutecznie.

W poniedziałek 11 marca wójt gminy Kłodawa Anna Mołodciak przekazała dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców gminy Kłodawa oraz mieszkańców Gorzowa. - W końcu po latach walki, doczekamy się budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 22. Bardzo cieszę się z tego powodu, bo tyle walczyliśmy razem z naszymi mieszkańcami o tę inwestycję i w końcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła zająć się rozbudową drogi na odcinku Gorzów – Strzelce Krajeńskie, a przy tym wybudować niezbędną ścieżkę – mówiła w rozmowie z portalem gorzowianin.com Anna Mołodciak, wójt gminy Kłodawa.

Pani wójt otrzymała w poniedziałek pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, że inwestycja pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Gorzów - Strzelce Krajeńskie” uzyskała dofinansowanie i została skierowana do realizacji. Oznacza to, że jeszcze w 2019 roku GDDKiA w Zielonej Górze ogłosi przetarg na aktualizację dokumentacji technicznej, która w przyszłości pozwoli na wybranie wykonawcy robót.

Rozbudowa „krajówki” obejmie odcinek o łącznej długości prawie 20 kilometrów i obejmie przede wszystkim budowę brakujących odcinków ścieżek pieszo-rowerowych oraz budowę ronda na skrzyżowaniu DK 22 – Wojcieszyce – os. Bermudy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości