Wiadomości

O pomysłach na ożywienie miasta

18 lutego 2019, 14:36, mk
fot. archiwum
Nie dla smutasów i narzekaczy. Tak dla ludzi chcących działać na rzecz miasta. Bez przynależności politycznych i powiązań z urzędami. Grupa mieszkańców organizuje w środę otwartą dyskusję o pomysłach na ożywienie miasta.

Nie samymi tramwajami i galeriami handlowymi, ludzie żyją. Jak macie swoje pomysły, śmiało przynieście je ze sobą – zachęcają uczestnicy środowego spotkania, które odbędzie się w obiektach po byłym wydziale komunikacji w Gorzowie – tuż przy galerii Nova Park.

- Miasto Gorzów jest piękne, zielone, ale strasznie brudne i zapuszczone, mało atrakcyjne dla młodych i dla starszych osób. Dostępność do komunikacji miejskiej, czy pracy za 1500 zł na rękę, to żaden argument, aby się zachwycać i tu mieszkać... Potrzebne są pomysły ludzi, którzy patrzą na sprawy nieco szerzej i co najważniejsze chcą działać, a nie biernie komentować i oceniać, z perspektywy klawiatury – zachęcają organizatorzy spotkania.

O środowym spotkaniu można przeczytać w mediach społecznościowych. Utworzone zostało wydarzenie. - Spotkanie ma być wolną, otwartą dyskusją o pomysłach na ożywienie miasta, na poprawę sytuacji lokalnych firm i mieszkańców. Jako organizatorzy przedstawimy kilka swoich pomysłów, o tym, co chcemy zrobić i jakie mamy plany. Chcemy nieco uświadomić Gorzowian i zmobilizować ich do działań na rzecz własnego podwórka – czytamy w opisie.

Co najważniejsze – organizatorom nie chodzi o emocjonalne nakręcanie się i wyżalanie smutków, z cyklu " gdyby, to by” - można nie chcieć, aby w mieście były tramwaje, ale to niczego już nie zmieni, one będą i koniec kropka. Teraz można tylko zastanowić się jak przekonać ludzi do korzystania z nich, aby co roku nie dokładać 20, a 2 miliony. Dlatego też smutasom, maruderom i narzekaczom organizatorzy z góry dziękują za nieprzychodzenie. - To nie jest spotkanie dla Was – czytamy.

Spotkanie odbędzie się w środę – 20 lutego 2019 roku o godzinie 17:30 w budynku przy ulicy Przemysłowej 53 Sala 111 na pierwszym piętrze. Jest to budynek byłego wydziału komunikacji – naprzeciwko galerii Nova Park.

Bezpośredni link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2293344764272031/permalink/2305051719768002/

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości