Ratowali życie zwierząt. Teraz sami potrzebują pomocy

16 lutego 2019, 13:39, ak
fot. Fundacja Anaconda
Fundacja obrony praw zwierząt Anaconda z Gorzowa wielokrotnie uratowała życie psów czy kotów. Niestety pomoc zwierzętom okazała się bardzo kosztowna i teraz fundacja tonie w długach. Na obecną chwilę Anaconda jest zadłużona na 26 tys. zł i prosi o pomoc ludzi dobrej woli.

Fundacja Anaconda powstała w sierpniu 2011 roku w Gorzowie i zrzesza grupę wolontariuszy, którzy ratują porzucone, chore i zaniedbane zwierzęta. Pomaga również bezdomnym psom i kotom znaleźć nowy dom, jak również edukuje dzieci i młodzież jak prawidłowo opiekować się zwierzętami.

Jak się okazuje, Anaconda jest obecnie w bardzo złej sytuacji finansowej i tonie w długach. Na ten moment zadłużenie fundacji wynosi aż 26 tys. zł. Co stawia pod znakiem zapytania dalszą działalność wolontariuszy.

- 26 tysięcy złotych. Tyle kosztowało nas uratowanie kilkudziesięciu kocich i psich żyć. Nie myśleliśmy co będzie dalej, kiedy otaczaliśmy opieką te wszystkie zwierzęta. Za każdą fakturą stoi jakieś życie, a niezapłacenie ich spowoduje odebranie szansy innemu biedactwu. Brutalna rzeczywistość, z którą zderzyliśmy się tak, że nie możemy się pozbierać. Płacz, rozpacz, bezsilność... tymi emocjami jesteśmy przepełnieni – możemy przeczytać wpis na facebookowym profilu Anacondy.

Wolontariusze podkreślają, że bez pomocy ludzi dobrej woli nie dadzą sobie rady i nie zapłacą wszystkich faktur za ratowanie zwierząt.

- Jesteśmy pod ściana, a czas ucieka. Te kilkadziesiąt faktur stawiło pod znakiem zapytania naszą działalność i tylko Ty możesz zdecydować czy nam pomożesz. My prosimy, błagamy w imieniu naszych podopiecznych i tych, którzy jeszcze tej pomocy nie potrzebują. Prosimy o wsparcie w imieniu tych wszystkich zwierząt, które życie od razu spisało na straty – apelują wolontariusze Anacondy.????

Pomóc można na kilka sposobów. Poprzez wpłatę za pośrednictwem strony Ratujemyzwierzaki.pl/dluganaconda. Kliknij TUTAJ. A także przekazując swój 1% podatku KRS 0000400810 lub tradycyjnym przelewem.

FUNDACJA OBRONY PRAW ZWIERZĄT ANACONDA

66-400 GORZÓW UL ŁOKIETKA 28

Raiffeisen POLBANK

PL 36 1750 0012 0000 0000 3410 9311

BIC/Swift: RCBWPLPW

W TYTULE: Faktury

KONTO NA PAYPAL : anaconda.fundacja@gmail.com

Społecznicy podkreślają, że każdy kto będzie chciał może obejrzeć wszystkie faktury w biurze. Obecnie na rzecz Anacondy działa kilku wolontariuszy. Jest Piotr i Jola, Julka i Damian, Danka, Wioletka. Agnieszka ma w domu ponad 20 kotów i kilka psów a jednocześnie wychowuje kilkumiesięczną córkę. Natomiast Basia intensywnie przeprowadza adopcje, a druga Agnieszka działa przy bazarku.

-To cały nasz zespół, zwykli ludzie, którzy chcą mimo wszystko ratować zwierzęta, o których większość zapomniała – podkreśla fundacja Anaconda.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości