Wiadomości

Flixbus zamyka połączenie do Krakowa

30 października 2018, 15:39
fot. Damian Kuncio
Jest coraz gorzej. Połączeń kolejowych miało być więcej, jest mniej i to przez Skwierzynę. Teraz docierają do nas informacje, że Flixbus likwiduje poranne połączenie ze Szczecina przez Gorzów i Wrocław do Krakowa…

Ja to z reguły bywa, o uruchomieniu połączeń z Gorzowa mówi się głośno. Gdy już jakieś połączenie jest likwidowane, przewoźnik wycofuje je z siatki połączeń, nikomu o tym nie mówiąc. Tak było w przypadku autobusów jeżdżących pod marką PolskiBus. Czerwone autokary wyjechały z Gorzowa po cichu.

Później flotę autobusów przejął Flixbus i autobusy (tym razem zielone), znów pojawiły się na ulicach Gorzowa. Może nie dosłownie, bo Flixbus wjeżdża jedynie na ulicę Słowiańską, pod market Tesco, ale Gorzów na trasie tego przewoźnika jest. Niestety dla nas – od 6 listopada w mniejszym wymiarze. Z siatki połączeń zniknął poranny autobus oznaczony numerem 1362 (odjazd z Gorzowa 11:15), kursujący na trasie Szczecin – Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra – Wrocław – Kraków. Ostatni kurs na tej trasie zostanie wykonany 5 listopada. Flixbusem z Gorzowa będzie można dojechać tylko do Warszawy i Poznania. Utrzymane zostaną dwa połączenia w tym kierunku – o godz. 10.50 i 23.35.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że powodem likwidacji połączenia jest mała frekwencja. Bywały dni, że autobusem na trasie z Wrocławia w kierunku Gorzowa i Szczecina podróżowało...10 osób.  Jest to zła informacja dla mieszkańców Gorzowa. Od grudnia znika też połączenie kolejowe z południową częścią Polski. Z siatki PKP Intercity znika łącznik do IC Mehoffer, który prowadził wagony bezpośrednie właśnie w kierunku Wrocławia i Krakowa. Jesteśmy więc skazani na przesiadki na większych stacjach węzłowych.

AKTUALIZACJA

- W nowym kalendarzu FlixBusa, obowiązującym od 6 listopada, faktycznie nie ma połączenia Kraków-Szczecin, jednak nie wykluczamy, że wróci ono jeszcze do naszego rozkładu. Planując naszą siatkę, przykładamy ogromną wagę do tego, aby połączenia były ze sobą dobrze skomunikowane, a co za tym idzie – aby umożliwiały pasażerom wygodne podróżowanie po całej Europie, nie tylko poprzez połączenia bezpośrednie. Mieszkańcy Gorzowa w dalszym ciągu będą mogli skorzystać z połączenia Warszawa-Szczecin (na trasie Warszawa-Konin-Poznań-Gorzów Wielkopolski-Szczecin), a dzięki opcji wygodnej przesiadki udać się w dalszą podróż, np. ze Szczecina do Berlina - komentuje - Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości