Drogie podróże na groby bliskich

29 października 2018, 11:04, mk
Tradycyjnie już na początku listopada możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na naszych drogach. Patrząc na obecne ceny paliw, można śmiało stwierdzić, że w tym roku podróżowanie samochodem do grobów naszych bliskich będzie najdroższe od pięciu lat.

Dlatego też zachęcamy do szukania stacji, która paliwo sprzedaje najtaniej. Pomóc może w tym nasze zestawienie, na stronie moto.gorzowianin.com. Ceny paliw z całego Gorzowa aktualizowane są na bieżąco, a nie raz w tygodniu.

Na szczęście na horyzoncie widać już obniżki cen paliw. Na światowych giełdach ceny benzyny idą w dół. Na stabilnym, ale wysokim poziomie utrzymują się za to ceny oleju napędowego. To ma odzwierciedlenie na gorzowskich stacjach benzynowych. W większości z nich cena ON dawno przewyższyła ceny benzyny bezołowiowej. Wyjątkiem jest np. stacja paliw Orlen. Tam od kilku tygodniu olej i benzyna kosztują tyle samo – 5,24 zł.

Na pozostałych stacjach na niezmienionych poziomach utrzymały się ceny 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego, które wynoszą odpowiednio 5,11 PLN/l i 5,15 PLN/l. Powody do narzekania mają też CI, którzy zainstalowali w swoich pojazdach instalację LPG. Paliwo to drożej kolejny tydzień z rzędu. Najtaniej LPG zatankujemy obecnie na stacji przy Koniawskiej – 2.39 za litr, a najdrożej na stacji BP przy Kasprzaka, gdzie litr LPG kosztuje aż 2,63 zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->