Integracyjny plac zabaw czeka na wykonawcę

3 października 2018, 15:44
Do przetargu na wykonanie integracyjnego placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w okolicach Filharmonii Gorzowskiej wpłynęła tylko jedna oferta. Teraz urzędnicy zajmą się jej analizą i jeżeli wszystko będzie dobrze, to rozstrzygną przetarg. Inwestycja warta blisko 600 tys. zł ma zostać zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2018.

W ramach budżetu obywatelskiego 2018 w okolicach Filharmonii Gorzowskiej ma powstać integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Magistrat właśnie ofert, które wpłynęły do przetargu na wybór wykonawcy robót.

Na sfinansowanie budowy integracyjnego placu zabaw miasto przeznaczyło 558 880 zł. Natomiast do magistratu zgłosił się tylko jeden wykonawca. Firma Apis Polska z Jarosławca zaproponowała kwotę 595 689 zł za realizację inwestycji. To zaledwie o 36 809 zł więcej, niż zakładał magistrat. Teraz urzędnicy zajmą się analizą złożonej oferty i wszystko wskazuje, że przetarg zostanie rozstrzygnięty pozytywnie. Wówczas wykonawca będzie miał czas do 10 grudnia 2018 roku na ukończenie budowy.

Integracyjny plac zabaw będzie przede wszystkim nowoczesny i pozwoli na wspólną zabawę dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Plac zabaw zostanie podzielony na cztery strefy: relaksu i wyciszenia, muzyczną i integracji sensorycznej, rekreacji i wypoczynku oraz strefę aktywną.

W strefie relaksu i wyciszenia pojawi się huśtawka gniazdo i dwa hamaki. Z kolei w strefie muzycznej i integracji sensorycznej zostanie ustawione urządzenie JumpStone, czyli interaktywna trampolina, która emituje muzykę w momencie skakania po niej, a także urządzenie dźwiękowe Bajarka, które emituje wybrane losowe piosenki, zagadki i sugestie zabaw po tym jak zacznie się poruszać korbą. Pojawi się również trampolina, dzwonki rurowe, bębny i cabasa, czyli urządzenie interaktywne w formie ruchomego koła na stelażu, obracanego ruchami rąk i wydającego dźwięki.

Natomiast w strefie aktywnej znajdzie się zestaw zabawowy wielofunkcyjny dla osób na wózkach, w skład którego będzie wchodzić m.in. 5 wież z podestami, zjeżdżalnia rurową, rura strażacką z obręczami, ścianka linowa, bocianie gniazdo, most linowy tunelowy, tablicę "kółko i krzyżyk", platformy wjazdowe i zjazdowe z poręczami czy tablicę edukacyjną do nauki języka migowego. huśtawka dla osób na wózkach i piaskownica integracyjna. A w strefie rekreacji i wypoczynku zostaną ustawione stoły z ławkami i kosze na śmieci.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości