Oni będą walczyć o fotel prezydenta Gorzowa

16 sierpnia 2018, 17:22, red
Kocham Gorzów wystawiło Martę Bejnar-Bejnarowicz, Gorzów Plus- Jacka Wójcickiego, Prawo i Sprawiedliwość – Sebastiana Pieńkowskiego, a Platforma Obywatelska – Roberta Surowca. Nie znamy jeszcze kandydata Nowoczesnej i nie wiadomo, czy ktokolwiek w Gorzowie wystartuje z ramienia tej partii.

Pewnych mamy czterech kandydatów i tylko dwoje z nich ma szanse na przejście do drugiej tury, oczywiście o ile nie powtórzy się scenariusz sprzed 4 lat, kiedy to Jacek Wójcicki wygrał w pierwszej turze. Po 16 latach rządów Tadeusza Jędrzejczaka władzę w mieście przejął były wójt Deszczna. Wójcicki w wyborczym starciu "zmiażdżył" Jędrzejczaka zdobywając 26060 głosów (60,58 %), a były już włodarz Gorzowa - 7437 (17,29 %).

Ankieta

Kto powinien zostać prezydentem Gorzowa?

  • Jacek Wójcicki39.34%
  • Robert Surowiec22.04%
  • Sebastian Pieńkowski4.37%
  • Marta Bejnar-Bejnarowicz34.26%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 6688

Jacka Wójcickiego do magistratu „zaprowadzili” Ludzie dla Miasta, którzy w tych wyborach wystawiają swojego kandydata. Została nim radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, liderka gorzowskich ruchów miejskich, obecnie z klubu Kocham Gorzów.

Z ramienia Platformy Obywatelskiej, po dwóch nieudanych startach Krystyny Sibińskiej (w 2014 roku zdobyła niewiele ponad 5% poparcia), wystartuje wieloletni radny i przedsiębiorca – Robert Surowiec. Obecnie Surowiec jest wiceprezesem gorzowskiego szpitala.

Rządzące w kraju i mające ogromną ochotę na przejęcie władzy w samorządach Prawo i Sprawiedliwość wystawiło tym razem Sebastiana Pieńkowskiego. Obecny dyrektor gorzowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, już od dawna „występuje” na ulicznych bilbordach mówiąc o sobie, że jest „pracowity i solidny”.

Pewne jest, że na listach wyborczych pojawi się ktoś jeszcze. W 2014 roku o fotel prezydenta walczyli jeszcze: Ireneusz Madej, Marek Surmacz, Rafał Zapadka i Maciej Szykuła. Dla wielu rozczarowaniem jest brak na liście kandydatów na prezydenta mecenasa Jerzego Synowca.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości