Biały bus łapie dzieci. Fałszywa informacja krąży w sieci

10 sierpnia 2018, 13:01, red
fot. Lubuska Policja
Po Gorzowie jeździ biały bus i łapie dzieci, aby pozyskać organy - taka wiadomość krąży od kilku dni po sieci. Nie wierzcie w to, bo są to fake newsy. Policja podkreśla, że nigdy takiego zdarzenia nie było i apeluje, aby nie wierzyć w fałszywe informacje, które są rozpowszechniane w sieci.

Od dłuższego czasu po sieci krąży wiadomość o następującej treści „Uwaga!!! Po Gorzowie krąży biały bus van, który porywa dzieci i nastolatków w celu pobrania organów, aby je sprzedawać. Dziś (03.08.2018) jedno dziecko zostało porwane na terenie Gorzowa. Proszę wszystkich o udostępnienie tego posta. To nie są żarty!!!”.

Posty tej treści są umieszczane na Facebooku i udostępniane internautów, co sprawia że informacja dociera do coraz większej liczby osób. Nie wszyscy wierzą te informacje. - Czy to prawda? Po raz któryś spotykam się na Facebooku z tą informacją ale zawsze to wygląda jak jakieś fejkowe strony, nigdy żadne rzetelne źródło – napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Jowita.

Oczywiście wiadomość, która jest rozpowszechniana na Facebooku jest nieprawdziwa. Takie zdarzenie dementuje również policja.

- Nie twórzmy alternatywnej rzeczywistości, bo nie ma i nie było takiego zdarzenia w Gorzowie. Wyjedźmy nad wodę i odpoczywajmy, ale nie zajmujmy się fake newsami - podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazuje, nieprawdziwe informacje są rozpowszechniane nie tylko w Gorzowie, ale również w całej Polsce i bardzo szybko rozchodzą się wśród internatów. Taka fałszywa informacja pojawiła się m.in. w województwie podkarpackim, gdzie miało zostać odnalezione ciało chłopca bez nerek nad Zalewem Solińskim.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->