Karta mieszkańca ze zniżkami w komunikacji

30 lipca 2018, 12:42, ak
Miasto zaprezentowało pierwsze zniżki, które obowiązywać będą w ramach tzw. karty mieszkańca. Nie będzie darmowej komunikacji dla dzieci. Opłata miesięczna za przejazdy komunikacją dla dzieci i młodzieży w wieku 7-25 lat to 29 złotych miesięcznie.

Za darmo pojadą jedynie dzieci między 4 a 7 rokiem życia. Do tej pory bezpłatne przejazdy przysługiwały jedynie dzieciom do 3 roku życia. Teraz ten próg – wraz z kartą mieszkańca – został podniesiony do 7 roku życia, czyli do czasu rozpoczęcia nauki w szkole.

- Cieszę się, że ten przywilej w końcu trafił do Gorzowa. W końcu mieszkańcy, którzy płacą podatki w Gorzowie będą mieli realne korzyści. Karta mieszkańca to około 1 mln zł mniej pieniędzy w budżecie – mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej przewodniczący rady miasta – Sebastian Pieńkowski.

Aby dostać kartę, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek, dołączając PIT za poprzedni rok, w którym zostanie określony Urząd Skarbowy w Gorzowie. Także adres naszego zamieszkania musi znajdować się w granicach administracyjnych miasta.

- Wnioski będą dostępne elektronicznie i w siedzibie UM. Natomiast składać będzie je można jedynie w formie papierowej. W Urzędzie Miasta od sierpnia będą trzy stanowiska, w których będzie można składać wnioski. Oprócz tego punkty zostaną uruchomione w trzech gorzowskich galeriach handlowych – tłumaczy Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta.

Jak twierdzi prezydent Wójcickie, ulgi na komunikację miejską to przede wszystkim obciążenie budżetu rodzinnego. - Na chwilę obecną nie mamy jeszcze oferty dla osób w wieku produkcyjnym. Będziemy myśleć o ulgach dla pozostałych osób - tłumaczy prezydent miasta.

Wnioski o przyznanie Karty Mieszkańca będzie można składać już o 1 sierpnia. Ulgi zaczną obowiązywać od 1 września 2018 roku.

Ankieta

Karta mieszkańca Gorzowa

Co sądzisz o takiej propozycji?
  • Jestem zawiedziony/a takim rozwiązaniem11.59%
  • Super, że będą zniżki na MZK21.68%
  • Mogliby wymyślić coś lepszego15.28%
  • Ta karta to porażka16.08%
  • Szkoda, że zniżki nie obowiązują dorosłych35.26%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1001


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->