Helmuty przechodzą lifting [zdjęcia]

26 lipca 2018, 16:49, red
Stare helmuty do złudzenia mają przypominać nowoczesne Pesy, które mają pojawić się w Gorzowie. 30 tysięcy ma kosztować odrestaurowanie jednego, można powiedzieć, już zabytkowego pojazdu.

O tym, że helmuty nie pójdą do odstawki i kursować będą pisaliśmy 1 października 2017 roku. Było to kilka dni po hucznym, oficjalnym pożegnaniu niemieckich tramwajów przez władze miasta. Było wspólne malowanie oraz wieczorny wspólny przejazd helmutem. Teraz lokalne media ogłaszają, że… helmuty jednak pozostaną! Stało się tak, jak w sieci pojawiły się zdjęcia zmodernizowanych pojazdów serii GZGTW/GEGTW.

- Spróbujemy je reaktywować, ale tak, żeby nie ponosić zbyt dużych kosztów. Część z tych wozów będzie odświeżona, w części wymienione będą siedzenia, szyby i podłogi – mówił w październiku 2017 roku prezes MZK. Niemieckie Helmuty, z którymi już się pożegnaliśmy, będą nas mogły wozić jedynie na linii numer 2, czyli od Piasków na Wieprzyce oraz linii nr 5 Piaski – Dworzec PKP. Tam tylko pozostaną dotychczasowe pętle tramwajowe.

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy kilka zdjęć, które ilustrują trwające w zajezdni MZK prace. Z zewnątrz pojazd prezentuje się dość ładnie.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x