Złej jakości paliwo w Gorzowie

19 lipca 2018, 15:28, red
UOKiK od wielu lat przeprowadza kontrole na stacjach paliw w całym kraju. Regularnie sprawdzane są też paliwa w naszym mieście. Ostatnia kontrola pokazała, że jedna – tania stacja benzynowa ma złej jakości paliwo.

Kilkanaście lat temu „chrzczone” paliwo to był standard. Po ogólnopolskiej akcji kontroli jakości przeprowadzanych masowo przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprzedawcy zaczęli bardziej dbać o jakość sprzedawanego przez siebie paliwa. Teraz stacje są regularnie kontrolowane – przez cały rok.

Od początku stycznia do końca maja 2018 r. takich kontroli było 580. W tym czasie w Gorzowie skontrolowano 7 stacji benzynowych. Pod lupę trafiły paliwa z Orlenu przy Górczyńskiej, BP z Kasprzaka i Konstytucji 3-maja i Circle-K z Piłsudskiego. Sprawdzano też paliwo w gorzowskim PKS-ie, na stacji Faraon przy Sybiraków i w OTL przy Szpitalnej.

W jednym na siedem przypadków wykryto nieprawidłowości i dotyczą one małej stacji z ulicy Szpitalnej. Według UOKiK stacja ta sprzedaje olej napędowy o zaniżonej temperaturze zapłonu. Według specjalistów zbyt niska temperatura zapłonu stwarza niebezpieczeństwo wybuchu oparów oleju podczas nalewania paliwa z dystrybutora do baku. Norma w tym przypadku wynosi 55 stopni Celsjusza, a na kontrolowanej stacji ten parametr był na poziomie 50 stopni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości