Wiadomości

Nie ma pieniędzy na remont Schodów Donikąd

29 marca 2018, 14:09, ak
fot. archiwum
W tym roku mija 16 lat od zamknięcia zniszczonych Schodów Donikąd i niestety wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat nic się w tej kwestii nie zmieni. Władze Gorzowa zdają sobie sprawę z potrzeby remontu, jednak nie ma żadnych konkretów co rozpoczęcia jakichkolwiek prac.

W październiku 2017 roku pisaliśmy o tym, że miasto nie ma pieniędzy na remont Schodów Donikąd i nawet nie wiadomo kiedy ewentualne prace naprawcze mogłyby ruszyć. A przecież remont zniszczonych schodów był jednym ze sztandarowych punktów programu wyborczego obecnego prezydenta Jacka Wójcickiego. W końcu wielu gorzowianom zależy na tym, aby miejsce które było kiedyś wizytówką miasta, zostało wyremontowane.

Natomiast pod koniec lutego władze Gorzowa podsumowały projekt Miastowizja, czyli konsultacje społeczne prowadzone od jesieni ubiegłego roku na temat tego jak miałaby wyglądać przestrzeń wspólna w mieście. Podczas specjalnych warsztatów gorzowianie poruszyli temat Schodów Donikąd, które miałyby być miejscem do spędzania wolnego czasu. W raporcie możemy przeczytać, że mieszkańcy chcieliby punktu widokowego z kawiarnią całoroczną lub sezonową na samym szczycie schodów, a do tego miejsc siedzących z których można by było podziwiać panoramę miasta. Dodatkowo gorzowianom marzy się odbudowa lub przebudowa fontanny znajdującej się u stóp schodów, likwidacji parkingu dla samochodów, ale za to budowy parkingu dla rowerów.

Dlatego też postanowiliśmy zapytać się urzędników czy pomysły mieszkańców przedstawione w raporcie Miastowizja mają jakąkolwiek szansę na realizację. A jeżeli tak, to kiedy moglibyśmy się spodziewać remontu zniszczonych schodów, które są zamknięte już od blisko 16 lat. Po miesiącu otrzymaliśmy odpowiedź z gorzowskiego magistratu.

- Schody Donikąd są ważnym symbolem Gorzowa. Ich remont jest ujęty na liście zadań priorytetowych do zrealizowania. Ze względu na widoczny ogrom zadań inwestycyjnych realizowanych w mieście, budżet miasta nie jest w stanie dodatkowo udźwignąć tego zadania. Szukamy możliwego źródła dofinansowania dla realizacji tej inwestycji. Nadal bierzemy pod uwagę udział środków komercyjnych. W możliwie najszybszym czasie, gdy pozwolą na to względy finansowe, miasto powróci do planowanego remontu Schodów Donikąd – tłumaczy Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym dalej znajdujemy się w punkcie wyjścia, nie mając żadnych konkretów, w tym nawet wstępnej daty, kiedy mogłoby się coś ruszyć w sprawie remontu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości