Pomogli starszej kobiecie

2 marca 2018, 08:23, red
fot. straż miejska
Mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych przy ulicy Teatralnej powiadomili straż miejską o sąsiadce marznącej w swoim mieszkaniu z powodu braku opału. Na miejsce pojechał patrol oraz pracownicy Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

W jednej z kamienic przy ul. Teatralnej mieszka samotna 81-letnia kobieta. Sąsiedzi zainteresowali się losem starszej kobiet, która marzła w swoim mieszkaniu z powodu braku opału. O tej sytuacji została powiadomiona straż miejska.

Skierowany na miejsce patrol wraz z pracownikami Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie ustalił, że kobieta zamówiła węgiel – jednak jego dostawa będzie możliwa dopiero za kilka dni. Natomiast w mieszkaniu 81-letniej kobiety faktycznie panowała niska temperatura, stanowiąca zagrożenie dla jej zdrowia, a nawet życia.

Dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie podjęła decyzję o natychmiastowym przyznaniu zasiłku celowego na zakup węgla w ilości niezbędnej do ogrzania mieszkania – do czasu dostawy zakupionego przez kobietę. Został on natychmiast zakupiony i dostarczony do mieszkania tej pani przez strażników i pracownika Wydziału Administracyjnego Urzędu Miasta.

- Dziękujemy mieszkańcom, którzy wykazali zainteresowanie i empatię, informując służby miejskie o starszej osobie potrzebującej natychmiastowej pomocy – podkreśla Beata Kulczycka, dyrektor GCPR.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości