Wiadomości

TPV inwestuje w Gorzowie

8 stycznia 2018, 12:51, inf. prasowa
fot. TPV Polska
Koncern TPV zdecydował się na wybudowanie w Gorzowie Centrum Dystrybucji, z którego będzie prowadzona obsługa klientów z całej Europy. W ostatnim czasie to kolejny, po Johnson & Johnson oraz Jeronimo Martins, bardzo duży inwestor, który jeszcze bardziej zacieśnia współpracę z Gorzowem.

Koncern TPV uznał Gorzów za swoją strategiczną lokalizację w Europie i zwiększa w naszym mieście swoją aktywność inwestycyjną i biznesową. Aby sprostać nowym wyzwaniom powstanie magazyn o powierzchni 30 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja ta ma być oddana do użytku III kwartale 2018 r.

- Firma TPV bardzo ceni i wysoko ocenia współpracę z K-SSSE i władzami miasta na etapie przygotowania inwestycji – podkreślił Tomasz Jeziorkowski, dyrektor Zasobów Ludzkich w TPV Displays Polska.

W Gorzowie od ubiegłego roku prężnie działa już centrum dystrybucji Jeronimo Martins. Inwestycję udało się zrealizować dzięki sprawnemu poprowadzeniu procesu inwestycyjnego, który choć niełatwy zakończył się sukcesem. To szczególnie ważne w kontekście powstałych nowych miejsc pracy oraz zwiększenia konkurencyjności na lokalnym rynku.

W oczach rośnie też, w rejonie istniejących dużych obiektów handlowych, nowy salon sieci sklepów Agata Meble. – Salony Agata dynamicznie zwiększają swój udział rynkowy. Przy planowaniu rozwoju sieci, Gorzów Wielkopolski był dla nas jedną z priorytetowych lokalizacji. Na zatrudnienie może liczyć ok. 100 osób: poszukiwani będą m.in. doradcy klienta, pracownicy magazynu oraz kadra zarządzająca – poinformował Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Salonów Agata. Inwestycja będzie gotowa w drugiej połowie tego roku.

Nowe obiekty produkcyjne i magazynowe zamierza wybudować w Gorzowie firma SC Johnson, która na lokalnym rynku jest od 2011 roku. Plany firmy także wiążą się ze zwiększeniem zatrudnienia.

W Gorzowie nieustannie prowadzone są kolejne rozmowy biznesowe. – Nasze dotychczasowe działania przynoszą kolejne efekty, które pobudzają rozwój miasta. Nieustannie prowadzimy rozmowy biznesowe na wielu płaszczyznach. Dzięki temu przybywa i będzie przybywać inwestorów, którzy tak jak i my widzą potencjał Gorzowa. To przekłada się na jakość życia – komentuje prezydent Jacek Wójcicki.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości