Wiadomości

TVP wybuduje w końcu swoją siedzibę

25 września 2017, 10:06, red
15 milionów złotych ma kosztować budowa nowej siedziby Telewizji Polskiej w Gorzowie. Budynek ma powstać na działce przy ulicy Piłsudskiego, tuż przy domu studenckim Desant. Okazały budynek ma zostać wybudowany w ciągu 18 miesięcy.

O planach inwestycyjnych Telewizji Polskiej w Gorzowie mówi się od kilkunastu lat. Wydawało się, że w 2015 roku sprawa zostanie ostatecznie rozwiązana. Siedziba TVP Gorzów miała być przeniesiona do jednego z budynków przy ulicy Warszawskiej – w zamian za zamianę działek. Jak się okazało, takie rozwiązanie wymagałby oddania miastu równowartość udzielonej przed laty bonifikaty. Ówczesny prezes telewizji wystąpił do miasta, by odstąpiło od tego żądania. Początkowo zgodę na taką zamianę wyraził prezydent Wójcicki, jednak ostatecznie, po burzliwej sesji i proteście radnych PiS nie doszło do zamiany działek.

Telewizja publiczna jest więc właścicielem sporej działki zlokalizowanej przy ulicy Piłsudskiego, którą 10 lat temu wykupiła za 1% wartości. Obecnie działka jest ogrodzona i zarośnięta. To jednak ma się zmienić, ponieważ TVP otrzymało pieniądze na inwestycje. Informacja o tym, że w końcu powstanie nowa siedziba regionalnego ośrodka telewizyjnego w naszym mieście pojawiła się przy okazji innej inwestycji – w Gdańsku. Tam, jak i w Kielcach i Katowicach mają powstać okazałe gmachy TVP3. - W planach nowego budynku są trzy studia: dwa wewnętrzne i jedno plenerowe. Zaprezentowane w Gdańsku plany powstały już dla ośrodka w Kielcach. Według TVP 3 podobne budynki powstaną w Gorzowie Wielkopolskim i Katowicach – informuje na swoich stronach internetowych branżowe pismo „Press”.

Jarosław Ścisk, dyrektor ośrodka inwestycji i transportu TVP, twierdzi, że budowa każdej z siedzib nie będzie trwała dłużej niż 18 miesięcy. Koszt każdej inwestycji szacuje na ok 15 mln zł.

Program regionalnego ośrodka TVP w Gorzowie codziennie ogląda średnio 6-7 tysięcy osób. Udział w rynku w skali całego województwa wynosi więc 1,7%, a oglądalność na poziomie 0,7 do 0,8%. Jest to jeden z najniższych wskaźników w kraju. Redakcja gorzowskiego oddziału TVP znaduje się obecnie w Watralu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Działka TVP Gorzów

1/5 Działka TVP Gorzów

2/5 Działka TVP Gorzów

2/5 Działka TVP Gorzów

3/5 Działka TVP Gorzów

3/5 Działka TVP Gorzów

4/5 Działka TVP Gorzów

4/5 Działka TVP Gorzów

5/5 Działka TVP Gorzów

5/5 Działka TVP Gorzów

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości