Wiadomości

Sprawa 5-letniej Oli zostanie umorzona? [film]

4 lipca 2017, 11:30, ak
fot. Anna Kluwak
Na początku kwietnia 5-letnia dziewczynka wypadła z balkonu na 6 piętrze. Dziecko po kilku miesiącach wróciło do zdrowia. Chociaż jej matka usłyszała zarzut nieumyślnego narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia – może uniknąć kary.

Do tragicznego wydarzenia doszło po godz. 21 w poniedziałek 3 kwietnia przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie. Wówczas 5-letnia Ola wypadła z balkonu na 6 piętrze. Jej matka w tym czasie wyszła na dwór szukać psa.

Matka dziewczynki Sylwia S. usłyszała wówczas zarzut nieumyślnego narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia. W chwili zatrzymania kobieta miała 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Po kilku miesiącach dziewczynka wróciła już do zdrowia, a gorzowska prokuratura skierowała wniosek do sądu o warunkowe umorzenie sprawy.

W trakcie wypadku, dziewczynka była sama w domu razem ze swoim 3-letnim bratem. Według prokuratury kobieta dbała o swoje dzieci i należy jej dać szanse. W swoich zeznaniach opowiadała, że dom był należycie zabezpieczony, w jednym z pokojów gdzie znajdowały się dzieci były ściągnięte klamki. A do tego tłumaczyła dzieciom że nie wolno wychodzić na balkon. Natomiast to, że Sylwia S. była pod wpływem alkoholu jest okolicznością obciążającą. Jednak ostatecznie prokurator prowadzący sprawę zdecydował o wniosku o umorzenie.

Czy kobieta za nieumyślne narażenie córki na utratę życia lub zdrowie – o tym zdecyduje gorzowski sąd. Ten może przychylić się do wniosku prokuratury lub go odrzucić. Decyzja w tej sprawie powinna być znana jeszcze w lipcu. Sprawą 5-letniej Oli zajmuje się również Sąd Rodzinny, który ustala czy opieka nad dziewczynką i jej bratem jest prawidłowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości