Wiadomości

Ratownik medyczny pobity przez pacjenta

17 czerwca 2017, 22:38, mk
fot. archiwum
Do tego typu zdarzeń dochodzi coraz częściej. Ratownicy medyczni jadący na pomoc, bardzo często stają się ofiarami agresji swoich pacjentów lub też postronnych osób. Do takiego ataku na ratownika doszło w sobotni poranek w Wysokiej koło Gorzowa.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego czytelnika na naszą skrzynkę kontakt@gorzowianin.com. Z treści maila wynikało, że w trakcie medycznych działań ratunkowych zespół został zaatakowany przez pacjenta pod wpływem dopalaczy.

Fakt napaści na ratownika medycznego potwierdziła policja. - Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych w Wysokiej koło Gorzowa. Mężczyzna do którego została wysłana karetka był bardzo agresywny wobec ratownika. W pewnym momencie doszło do szarpaniny pomiędzy ratownikiem medycznym, a pacjentem – mówi portalowi gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji.

Na szczęście ratownikowi medycznemu nic poważnego się nie stało. Po zakończeniu działań medycznych ratownik udał się na Komendę Miejską Policji. Tam złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jak informowała policja, krewki mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany. Jeżeli śledczy go zatrzymają i udowodnią naruszenie nietykalności cielesnej ratownika medycznego, mężczyzna może trafić za kratki nawet na 3 lata. Ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich czynności jest funkcjonariuszem publicznym.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości