Wiadomości

Rondo Piłsudskiego ze strzałkami

2 marca 2016, 17:51, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Na rondach, gdzie nie ma wyznaczonych kierunków jazdy często dochodzi do stłuczek i wypadków, bo wielu kierowców po prostu nie wie jak się po nich poruszać. Aby poprawić bezpieczeństwo, władze Gorzowa zapowiedziały wymalowanie strzałek kierunkowych na dwóch rondach.

Pamiętacie filmik z początku stycznia pt. „Jak nie jeździć po rondach”? Pokazywał sytuację na rondzie Piłsudskiego w Gorzowie.Całą sytuację, prośbę czytelnika oraz to, jak powinno się poruszać po rondach opisywaliśmy TUTAJ.

Autor nagrania wjechał na rondo od strony Al. Odrodzenia i prawym pasem chciał jechać na wprost. W pewnym momencie z lego lewej strony pojawił się opel, który z lewego pasa chciał skręcić w prawo – to było ewidentne wymuszenie pierwszeństwa.

Zarówno pod naszym artykułem, jak i na facebooku zawrzało i toczyła się zażarta dyskusja o tym, jak kierowcy powinni się poruszać po rondach.

Najbardziej denerwującą rzeczą jest sytuacja, kiedy kierowca na dwupasmowym rondzie ustawia się na lewym pasie i od razu skręca w prawo lub objeżdża całe rondo prawym pasem. Takie sytuacje często zdarzają się np. na rondzie Piłsudskiego, Ofiar Katynia czy św. Jerzego, gdzie nie ma strzałek kierunkowych wyznaczających kierunek jazdy na danym pasie.

Jak się okazuje, władze wzięły pod uwagę względy bezpieczeństwa i interpelację radnego Patryka Broszko w tej sprawie i na dwóch rondach w Gorzowie zostaną wymalowane strzałki kierunkowe.  – Sprawa dodatkowego oznakowania wlotów na rondzie Piłsudskiego i rondzie Ofiar Katynia zyskało aprobatę komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Malowanie strzałek odbędzie się w drugim kwartale 2016 roku – komentuje Łukasz Marcinkiewicz, wiceprezydent miasta.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości