Budynek przy ul. Drzymały, dawna siedziba Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie, ma zostać wystawiony na sprzedaż w I kwartale 2026 roku. Decyzja zapadła. Wciąż jednak nie wiadomo, ile wart jest miejski majątek. Na to kluczowe pytanie MCK nie odpowiada.
Pierwsze pytania o przyszłość budynku przy ul. Drzymały redakcja portalu gorzowianin.com wsyłała do Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie już 4 sierpnia 2025 roku. Nasze pytania pozostały bez odpowiedzi ze strony MCK.
Do sprawy wróciliśmy 3 lutego 2026 roku, gdy informacja o planowanej sprzedaży była już oficjalna. Zapytaliśmy wprost o termin sprzedaży, sposób jej przeprowadzenia oraz o wycenę nieruchomości.
Odpowiedź przyszła 5 lutego. - Nieruchomość przy ul. Drzymały 26 zostanie wystawiona na sprzedaż w I kwartale 2026 roku. Cena wywoławcza nieruchomości przy ul. Drzymały 26 zostanie podana w obwieszczeniu zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5.10.1993 r. w sprawie zasad organizowania przetargu na sprzedaż środków trwałych przez przedsiębiorstwa państwowe oraz warunków odstąpienia od przetargu - napisała Aneta Gnaczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.
Kwoty jednak nie podano.
Napisz do nas przez Messengera, WhatsAppa lub wyślij zgłoszenie. Możesz zostać anonimowy.
Jeszcze tego samego dnia odpowiedzieliśmy dyrektor MCK, wskazując, że przekazana informacja ma charakter ogólnikowy i nie stanowi odpowiedzi na pytania dotyczące wyceny nieruchomości. Podkreśliliśmy, że MCK jest instytucją publiczną gospodarującą mieniem publicznym, dlatego informacje o wycenie nie powinny mieć charakteru niejawnego. Na tę wiadomość odpowiedzi już nie otrzymaliśmy.
Tego samego dnia złożyliśmy formalny wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Zapytaliśmy ponownie o wycenę nieruchomości oraz o dokumenty, na podstawie których została sporządzona, w tym o operat szacunkowy.
W czwartek 19 lutego MCK poinformowało, że nie jest w stanie odpowiedzieć w ustawowym terminie 14 dni. - Udostępnienie informacji publicznej objętej wnioskiem z dnia 05.02.2026 r. nie może nastąpić w terminie określonym w art. 13 ust. 1 wskazanej ustawy - napisał dyrektor MCK Aneta Gnaczyńska.
Jako powód wskazano konieczność zgromadzenia i analizy dokumentacji oraz weryfikację zakresu informacji podlegających udostępnieniu. Nowy termin wyznaczono do 5 kwietnia 2026 roku, czyli niemal maksymalny, dwumiesięczny okres przewidziany ustawą.
Mówimy o sprzedaży miejskiego majątku w centrum Gorzowa. I wciąż nie wiemy, ile jest wart.
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki potwierdził, że budynek zostanie wystawiony na sprzedaż. Jak podkreślił, jego stan jest opłakany i wymaga gigantycznych środków. - Nie jesteśmy zainteresowani remontem tego obiektu. Jest on bardzo kosztowny - zaznaczył na antenie Radia Gorzów Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.
|
Kabaret Ani Mru-Mru w najnowszym programie "Mniej więcej"
19 kwietnia 2026
kup bilet |
|
Anna Wyszkoni - koncert "30 lat"
1 marca 2026
kup bilet |
|
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |
|
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |