Po miesiącach rozmów i spekulacji stało się to, o czym mówiono od dawna. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, należący do miasta i zarządzany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, będzie miał sponsora tytularnego.
W piątkowy poranek 18 kwietnia odbył się briefing prasowy, w którym uczestniczyli prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, przedstawiciele banku GBS Gorzów, Stali Gorzów oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem. Uroczystość zakończyła się odsłonięciem nowej tablicy z nazwą stadion GBS im. Edwarda Jancarza.
To historyczna zmiana dla gorzowskiego stadionu żużlowego. Po raz pierwszy w jego historii wprowadzono nazwę sponsora tytularnego, zachowując jednocześnie imię żużlowca Edwarda Jancarza.
Obiekt przy ul. Śląskiej to stadion miejski, zarządzany przez OSiR Gorzów. W grudniu 2024 roku przy okazji planu naprawczego Stali Gorzów pojawiła się informacja o tym, że klub wynegocjował umowę z bankiem GBS Gorzów na sprzedaż praw do nazwy stadionu za 1,5 miliona złotych. Umowa miała wejść w życie pod warunkiem kupienia przez miasto Gorzów akcji klubu.
W marcu 2025 roku Gorzów przelał 2,5 mln zł na konto Stali, przejmując jej akcje. Dzięki temu klub mógł sfinalizować rozmowy z bankiem i przekazać prawa do nazwy stadionu.
W środę 16 kwietnia rozpoczął się demontaż dotychczasowej tablicy. W czwartek zawisł już nowy szyld, jednak był zasłonięty czarnym materiałem. Dopiero dziś – w piątek 18 kwietnia – nazwa została oficjalnie ujawniona.
Od teraz stadion żużlowy w Gorzowie funkcjonuje jako stadion GBS Gorzów im. Edwarda Jancarza. To pierwsza w historii zmiana nazwy stadionu na komercyjną, która łączy miejską infrastrukturę sportową z lokalnym sponsorem.
– Żużel to nie tylko sport – to emocje, tradycja i duma Gorzowa. To pasja, która łączy pokolenia – dziadków, rodziców i dzieci zasiadających razem na trybunach. Jako bank zakorzeniony w tym mieście od 75 lat, czujemy się częścią tej społeczności. Dlatego też z determinacją wspieraliśmy działania na rzecz uratowania klubu, który od pokoleń jednoczy nasze miasto – mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Zarządu GBS Gorzów.
Umowa pomiędzy Stalą Gorzów, a GBS Gorzów została podpisana na okres 5 lat z możliwością przedłużenia.
![]() |
Encore, Burlesque! by Lily Froú w Gorzowie Wielkopolskim
13 września 2025
kup bilet |
![]() |
Jeszcze nigdy nie było tak dobrze - 20-lecie kabaretu
23 maja 2025
kup bilet |
![]() |
Diamentowy koncert 60-lecia!
12 kwietnia 2026
kup bilet |
![]() |
Od Nowa: Mrozu | Zalewski | Igo | Smolik // Kev Fox | Mela Koteluk | Dawid Tyszkowski
27 lipca 2025
kup bilet |