• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Strefa kibica na Euro 2024 w Gorzowie. Kibicuj wspólnie ze znajomymi

12 czerwca 2024, 10:47, Anna Kluwak
fot. archiwum
Mamy dobrą wiadomość dla fanów piłki nożnej. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli wspólnie oglądać mecze i kibicować Polakom podczas meczów Euro 2024 w specjalnie utworzonej strefie kibica. Pierwszy mecz reprezentacji Polski zostanie rozegrany w niedzielę 16 czerwca. Strefa kibica na Euro 2024 powstanie na Bulwarze Wschodnim w Gorzowie.

Do portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się czy miasto zamierza stworzyć strefę kibica na mecze Euro 2024. Ostatnia oficjalna, miejska strefa kibica została zorganizowana w 2018 roku, kiedy były rozgrywane Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Wówczas mieszkańcy Gorzowa mogli wspólnie kibicować piłkarzom na nadwarciańskich błoniach. Natomiast podczas Euro 2020, które odbywało się w 2021 władze Gorzowa nie zdecydowało się wówczas na utworzenie strefy kibica. 

W Gorzowie powstanie Strefa kibica Euro 2024. Gdzie będzie strefa kibica na Euro 2024 w Gorzowie?

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla kibiców z Gorzowa. Władze miasta wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorzowie, Gorzowskim Rynkiem Hurtowym oraz właścicielem restauracji Santa Fee utworzy strefę kibica podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024.

Stefa kibica powstanie na Bulwarze Wschodnim w Gorzowie. Obejmie ogródek oraz przestrzeń wokół restauracji Santa Fee. Do dyspozycji kibiców będzie telebim z sygnałem telewizyjnym, dzięki któremu będzie można oglądać mecze naszej reprezentacji, ale nie tylko. Pozostałe mecze Euro 2024 również będą transmitowane.

- Gorzowscy kibice zasługują na miejsce, gdzie będą mogli wspólnie dopingować naszą reprezentację, zwłaszcza, że jednym z jej członków jest Sebastian Walukiewicz, „chłopak z Gorzowa”, który swoje pierwsze kroki stawiał na gorzowskich boiskach - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Strefa kibica Euro 2024 w Gorzowie. Przyjdź i kibicuj w strefie kibica w Gorzowie

Pierwszy mecz podczas Euro 2024 reprezentacja Polski rozegrana w niedzielę 16 czerwca o godz. 15 z reprezentacją Holandii. Kolejne spotkanie w ramach fazy grupowej odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 18 z Austrią, a ostatni mecz we wtorek 25 czerwca o godz. 18 z Francją.

Natomiast pierwszy mecz zostanie pokazany w strefie kibica na bulwarze w piątek 14 czerwca o godz. 21. Wówczas w meczu otwarcia zmierzą się gospodarze – reprezentacja Niemiec z reprezentacją Szkocji.

- Obraz na telebimie, którym dysponuje miasto a obsługuje Ośrodek Sportu i Rekreacji jest bardzo wysokiej jakości, więc komfort oglądania i kibicowania będzie bardzo dobra – podkreśla Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości