• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Gorzów: Seniorka straciła 100 tys. zł. Zostawiła pieniądze oszustom na klatce schodowej

27 marca 2024, 13:20, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
We wtorek 26 marca do seniorki z Gorzowa zadzwoniła fałszywa policjantka, która poinformowała, że jej mieszkanie jest pod obserwację i służby prowadzą akcję wymierzoną w oszustów. Niestety kobieta uwierzyła w historię i straciła w ten sposób 100 tys. zł, które zostawiła na klatce schodowej w bloku.

W ciągu ostatniego tygodnia trzech mieszkańców Gorzowa padło ofiarą oszustów i straciło łącznie 100 tys. zł. W jednym przypadku kobieta wyrzuciła przez balkon 30 tys. zł, ponieważ uwierzyła, że jej oszczędności są zagrożone, a przestępcy mogą siłowo wejść do domu.

Niestety we wtorek 26 marca doszło do kolejnego oszustwa na terenie Gorzowa, a seniorka straciła 100 tys. zł. Kobieta uwierzyła, że dzwoni do niej policjantka, która przekazała, że mieszkanie jest pod obserwacją, a służby prowadza akcję wymierzoną w oszustów. Były pytania o posiadane oszczędności i instrukcje, co należy z nimi zrobić. Ostatecznie oszuści zabrali pieniądze z klatki schodowej, gdzie wcześniej zostawiła je seniorka.

- Apelujemy, aby podczas zbliżających się świąt Wielkanocnych porozmawiać z babcią czy dziadkiem i ostrzec ich przed działaniami oszustów. Historie opowiadane przez oszustów mogą być różne, ale zawsze prowadzą do przekazania pieniędzy. Wywieranie presji powoduje, że starsze osoby dają się zmanipulować i wykonują instrukcje przestępców. Dlatego warto ostrzec bliskich, aby nikomu nie przekazywali pieniędzy – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości