• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Młodzież na to czekała! Jest przetarg na budowę pumptracka w Gorzowie

9 lutego 2024, 16:02, Anna Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa w końcu ogłosiły przetarg na budowę pumptracka w parku 750-lecia. Tor ma służyć do jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnodze i rowerze. Jest to inwestycja z budżetu obywatelskiego 2022.

Budowa pumptracka w parku 750-lecia to zwycięska inwestycja w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. To oznacza, że mieszkańcy głosowali na tę inwestycję w 2021 roku, jednak przez ostatnie lata nie doczekali się jej realizacji.

W końcu mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na budowę pumptracka w parku 750-lecia. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 26 lutego.

Pumptrack zostanie wybudowany w parku 75-lecia w Gorzowie

Co to jest pumtrack? Jest to zapętlony tor, który jest zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Można na nim jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze.

Firma, która wygra przetarg, będzie musiała wybudować nie tylko tor w kształcie „kopniętej” ósemki z nawierzchnią asfaltową, ale również ustawić wiaty z 2 ławostołami oraz 4 ławki i śmietniki oraz 2 stojaki rowerowe. Ponadto potencjalny wykonawca będzie musiał wykonać oświetlenie pumptracka, które będzie składało się z 6 lamp solarnych lub parkowych.

Wykonawca będzie miał 17 tygodni od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że pumptrack powinien być gotowy jeszcze przed wakacjami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości